Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!20 лютого 2021 року - День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого ми відзначаємо пам’ятну історичну дату – День Героїв Небесної Сотні, вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи  права людини, європейське майбутнє України.

Події на Майдані проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять незалежність та цілісність нашої країни. Треба пам’ятати, хто вони були і за що боролися, у що вірили, знати, задля чого віддали своє життя.

Тож вшануймо героїзм наших захисників, і тих – які полягли, і тих – які сьогодні зі зброєю в руках захищають наше майбутнє.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у кожній домівці, не згасає віра в щасливе майбутнє нашої держави.

Слава Україні!

Слава її Героям!


Голова райдержадміністрації Сергій ДЯЧЕНКО

 

15 лютого 2021 року - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

В цей день ми з глибокою шаною згадуємо усіх, хто не повернувся додому з «гарячих точок» планети, і з особливим болем – воїнів Афганістану.

Ціле покоління воїнів пройшло кривавими дорогами афганської війни, залишаючи на них життя і біль втрат. І плин часу не затьмарює спогадів про жорстокі будні десятирічної війни, пам’ять продовжує нагадувати ті жахливі часи.

Низький уклін Вам за ваш подвиг і героїзм та вічна пам’ять загиблим воїнам, чиї імена вписані до однієї з найтрагічніших сторінок історії нашої країни.

Шановні ветерани війни в Афганістані, воїни-інтернаціоналісти, щиро дякуємо Вам за силу духу, волю до перемоги та самовіддане служіння Батьківщині. Ви назавжди залишитеся в пам’яті народу гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Бажаємо усім міцного здоров’я, миру, успіхів та нових звершень.

 

Голова райдержадміністрації Сергій ДЯЧЕНКО

За якою податковою адресою подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо проживаєте не за місцем прописки?

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що кампанія декларування доходів, отриманих у 2020 році, розпочалася 01 січня 2021 року та триватиме до 01 травня 2021 року.

«Декларація про майновий стан і доходи подається у тому числі тоді, коли дохід отримано від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи. Це, наприклад, доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна, успадкування або отримання майна в дарунок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, а також надання освітніх послуг - з репетиторства, тощо», - коментує заступник начальника податкової служби Київщини Валерія Буділовська.

Вона зазначила, що податкову декларацію платник подає до контролюючого органу за своєю податковою адресою. «Це місце проживання, за яким особа взята на облік як платник податків у контролюючому органі. Одночасно така адреса може бути лише одна».

Платник податків, який має подати річну декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем прописки, а в іншому місці,  подає декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Фізичні особи,  які зняті з реєстрації за однією адресою, але  ще не зареєстровані за іншою, подають декларацію до податкового органу за попередньою адресою.

         Бланки податкових декларацій безоплатно надаються контролюючими органами платникам податку на їх запит, та є загальнодоступними для населення.

Платник податку має право звернутися до відповідного контролюючого органу з проханням надати консультативну допомогу з питань щодо заповнення його річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов'язаний надати безоплатну інформаційну допомогу за таким зверненням.

Податковий орган за зверненням платника податку, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

ГУ ДПС у Київській області

 

 

 

 

Оновлено довідник типів об’єктів оподаткування

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платник податків повідомляє контролюючий орган за місцем обліку про всі об’єкти оподаткування  і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням.

Таке повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Початком перебігу 10-денного строку є дата набуття права платником щодо об’єкту оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування.

У повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими оренду.

Оновлений станом на 22 січня 2021 року довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднено на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html.

ГУ ДПС у Київській області

 

Як в Електронному кабінеті створюється податкова декларація платника єдиного податку – ФОП

 

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 01 січня 2021 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2020 № 752 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» (далі - Наказ № 752), згідно з яким внесено зміни, зокрема, до форми податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 зі змінами та доповненнями (далі - Декларація).

Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за оновленою формою, у редакції Наказу № 752, подається за податкові звітні періоди 2021 року (п. 2 Наказу № 752).

Звертаємо увагу на можливість створення, редагування, підписання та надсилання податкової звітності  засобами електронного зв’язку, яка надається платникам податків у режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

У відкритій частині Електронного кабінету у розділі «Допомога» розміщено покрокову допомогу щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності».

У режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач має можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати, зокрема, наступні форми Декларації:

- за кодом форми F0103306;

- за кодом форми F0103404 (річна - для платників єдиного податку першої та другої груп).

При формуванні Декларації користувач самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік», «період», «тип форми» та обирає необхідну форму податкової декларації (наприклад, F0103306) за звітний період, щодо якого здійснюється звітування. У наступному вікні обирає «стан документа» та відповідний територіальний орган ДПС: «регіон», «район».

ГУ ДПС у Київській області

29 січня 2021 року – День пам’яті Героїв Крут

Шановні жителі Переяславщини!

Сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих українців – старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Богдана Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців – студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів.

29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ ворога. Героїчний бій під Крутами назавжди вписаний на скрижалі національної історії – передусім як приклад волелюбності та незламності українського народу.

Саме жертовність та самовідданість Крутян дали змогу організовано евакуювати зі столиці центральні органи влади та відвести війська, тобто зробити все можливе для швидкого повернення втрачених позицій.

Ми пишаємося молодими Героями.

Пам'ять про них невмируща.

Вічна їм слава!

 

Голова райдержадміністрації Сергій ДЯЧЕНКО

ВИКОНУЮЧИЙ ОБОВ’ЯЗКИ ГОЛОВИ БОРИСПІЛЬСЬКОЇ РДА РУСЛАН ДЯЧЕНКО СПІЛЬНО З ПРЕДСТАВНИКАМИ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ РДА ВІДВІДАЛИ СОЦІАЛЬНИЙ ГУРТОЖИТОК У С. ГАЙШИН

22 січня 2021 року, у День Соборності України,  виконуючий обов’язки  голови Бориспільської районної державної адміністрації Руслан ДЯЧЕНКО спільно з представниками Переяслав-Хмельницької РДА відвідали соціальний гуртожиток у с. Гайшин та подарували предмети першої необхідності жителям даного закладу.

В ході зустрічі Руслан Олексійович ознайомився з умовами в яких проживають жителі гуртожитку, поцікавився проблемами, які їх турбують. Особливу увагу звернув на проведення заходів профілактики щодо недопущення захворювання на коронавірус. Також з керівництвом закладу обговорено проблемні питання фінансування та утримання гуртожитку.

Підводячи підсумки візиту Руслан ДЯЧЕНКО наголосив, що даний заклад необхідний для підтримки незахищених категорій громадян Бориспільського району.

До уваги роботодавців!

Змінено річну форму звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю!

З 27 жовтня 2020 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики №591 від 27.08.2021 року «Про затвердження форми звітності №10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» та Інструкції щодо її заповнення.

Форму звітності №10-ПОІ (річна) подають не пізніше ніж 1 березня року, наступного за звітним, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, що використовують найману працю, - відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням.

 

За більш детальною інформацією  звертайтеся до Переяслав – Хмельницької міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості за адресою: м. Переяслав, вул. Шевченка, 23, каб. № 14,11  телефони для довідок (04567)5-17-54, (04567)5-16-82

 

Спільна нарада з представниками ГУ ПФУ у Київській області

21 січня у Головному управлінні ДПС у Київській області відбулась спільна нарада з керівним складом Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Участь у заході взяли заступник начальника податкової служби Київщини Михайло Огерук, заступник начальника управління-начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Анна Топка, в.о. начальника управління по роботі з податковим боргом Ніна Давидова та відповідні фахівці служби. Головне управління Пенсійного фонду у Київській області представила заступник начальника фінансово-економічного управління-начальник відділу забезпечення наповнення бюджету Світлана Вітер.

Під час зустрічі говорили, зокрема, про погашення недоїмки з єдиного внеску, опрацювання плану спільних заходів, а також негативні наслідки несплати роботодавцями  єдиного внеску за найманих працівників. «У такому випадку  виникають певні проблеми з нарахуванням та виплатою пенсії», - коментує Михайло Огерук. «Пояснення доволі просте: ті періоди, про які у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані, не враховуються до страхового стажу, який втрачають. А саме це потрібно для майбутнього призначення пенсії».

Своєчасна сплата єдиного внеску забезпечує  громадянам право на соціальний захист, а у випадку відсутності сплати внесків особа втрачає право на отримання компенсацій втраченого заробітку у зв’язку з настанням страхового випадку: безробіття, тимчасової втрати працездатності, інших виплат з державних соціальних фондів.

ГУ ДПС у Київській області

 

Коли дохід ФО від продажу інвестиційного активу не оподатковується ПДФО та не включається до річної декларації про майновий стан і доходи?

 

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що платник податку на доходи фізичних осіб обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року  на території України та за її межами, за винятком випадків, визначених в п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Так, відповідно до п.п. 170.2.8  п. 170.2 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу:
а) дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абз.1 п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ: у 2019 році - 2690 грн., у 2020 році - 2940 грн., у 2021 році - 3180 гривень;

б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації) та 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями Національного банку України та з державними цінними паперами, емітованими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику та/або реалізує державну бюджетну політику у сфері управління державним боргом та гарантованим державою боргом, з урахуванням курсових різниць).

Отже, у випадках, визначених у підпунктах «а» і «б» п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

ГУ ДПС у Київській області

 

З 01 січня 2021 діють нові розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідальність за порушення законодавства про працю встановлена Кодексом законів про працю України (далі - КЗПП).

Законом України «Про Державний бюджет на 2021 рік» встановлено  з 01 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати 6000,0грн., а з 01 грудня 2021 року - 6500,0грн.

Збільшення розміру мінімальної заробітної плати  вплинуло на збільшення розмірів штрафних санкцій, передбачених ст. 265 КЗПП за порушення законодавства про працю.

Так, юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення - з 01 січня 2021 це 60000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 65000,0грн. До роботодавців - платників єдиного податку І-ІІІ груп, застосовується попередження;

-повторне порушення протягом двох років з дня виявлення порушення - у 30-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення-  з 01 січня 2021 це 180000,0грн., а з 01 грудня 2021 -195000,0грн.  ;

-порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення - з 01 січня 2021 це 18000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 19500,0грн.;

-недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці  (неоплата роботи у нічний час,  у вихідні або святкові дні, понадурочної роботи - у 2-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення - з 01 січня 2021 це 12000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 13000,0грн.;

-недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у 4-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення- з 01 січня 2021 це 24000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 26000,0грн., а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку І - ІІІ груп, застосовується попередження;

-недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення- з 01 січня 2021 це 18000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 19500,0грн.;

- недопущення роботодавцем фахівців Держпраці до перевірки з питань фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві та виплати зарплати без нарахування та сплати ЄСВ та податків, розмір штрафів становить  16-тикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення - з 01 січня 2021 це 96000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 104000,0грн.;

-порушення інших вимог законодавства про працю, крім передбачених абзацами 2-8 частини 2 статті 265 КЗПП, - у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення - з 01 січня 2021 це 6000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 6500,0грн. , а за повторне порушення протягом року - у 2-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення - з 01 січня 2021 це 12000,0грн., а з 01 грудня 2021 - 13000,0грн.

У разі сплати юро собою або ФОПом - роботодавцями 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією ст.265 КЗПП, така постанова вважається виконаною.

У разі виконання припису Держпраці та  усунення виявлених порушень, передбачених абзацами 4 - 6, 9 част.2 ст.265 КЗПП, у визначені приписом строки, заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються.

Заходи щодо притягнення до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого іншими  нормативними актами, застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень.

ГУ ДПС у Київській області

Фізичні особи, які отримали іноземні доходи, підтверджують довідкою сплачені за межами України податки та збори

 

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що згідно з нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ), у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача доходу.

Платник податку -  отримувач іноземних доходів зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - податкова декларація), та оподаткувати іноземні доходи  за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %), крім доходів, визначених п.п. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 ПКУ, що оподатковуються за ставкою, визначеною п.п. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 ПКУ (9 %), крім прибутку від операцій з інвестиційними активами, що оподатковується в порядку, визначеному п. 170.2 ст. 170 ПКУ, та  прибутку контрольованих іноземних компаній, що оподатковується в порядку, визначеному п. 170.13 ст. 170 ПКУ (п. 170.13 ст. 170 ПКУ набирає чинності з 01.01.2022).

Якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку на доходи фізичних осіб може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у податковій декларації (п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 ПКУ).

Згідно з п. 13.3 ст. 13 ПКУ доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими ПКУ (п.13.4 ст.13 ПКУ).

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачене чинними міжнародними договорами України (п.13.5 ст.13 ПКУ).

Отже, фізична особа - резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачене чинними міжнародними договорами України.

ГУ ДПС у Київській області

Військова частина А0409 запрошує безробітних Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості на службу за контрактом

18 січня 2021 року в Центрі розвитку підприємництва Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості відбулася презентація  Військової частини А0409 30 окремої механізованої бригади.

Старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування Переяслав-Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки сержант Юрій Овдій та представник Військової частини А0409 30 окремої механізованої бригади молодший сержант Роман Шаповал  ознайомили присутніх з переліком вакантних посад, які на сьогодні потребують укомплектування, зі специфікою роботи, особливостями прийому на службу, вимогами до кандидатів, умовами праці,  розміром грошового забезпечення, графіком роботи та соціальним пакетом.  

Учасники заходу цікавились деталями прийому на службу та мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань, які їх цікавили.

 

Всіх бажаючих, яких зацікавила дана інформація запрошуємо до Переяслав – Хмельницької міськрайонної філії КОЦЗ за адресою: м. Переяслав, вул. Шевченка, 23, каб.№ 14, телефони для довідок (04567)5-16-82, (04567)5-53-95