Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!БУДЬТЕ ОБОРЕЖНІ ПІД ЧАС ГРОЗИ

      Гроза - атмосферне явище, при якому в потужних купчасто-дощових хмарах і між хмарами і землею виникають сильні електричні розряди - блискавки, що супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливи, нерідко град, і спостерігається посилення вітру, часто до шквалу.

       Блискавка - гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом. Найчастіше блискавка виникає в купчасто-дощових хмарах, тоді вони називаються грозовими; іноді блискавки утворюються в шарувато-дощових хмарах. Середня довжина блискавки становить близько 2,5 км, хоча деякі розряди тягнуться в атмосфері на відстань до 20 км.
      Люди здавна боялися удару блискавок, і не випадково. За кількістю смертельних випадків вона поступається тільки повені. Тому завжди треба бути обережним під час грози, адже нічого не може бути важливіше Вашої власної безпеки.

      Уникайте відкритої місцевості.
      Як відомо, гроза зазвичай б'є в найвищу точку на своєму шляху . Самотня людина в полі - це і є та найвища точка. Ще страшніше опинитися в грозу на самотньому горбі! Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі один на один з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, сядьте навпочіпки і пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.

       Уникайте води.
        Вода - відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б'є в береги. Тож не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не рекомендується.
   Однак мокрий одяг на людині служить добру службу, і якщо блискавка його зачепить, у нього є більше шансів вижити.

       Намагайтеся сховатися.
        Найбезпечніше під час грози знаходитися в приміщенні з громовідводом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся в магазин, під'їзд чи, на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом біля стін будівель.  Не страшно, якщо вивизнаходитеся в автомобілі. Закрийте вікна, і стихія до вас не добереться.    Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка частіше за все потрапляє в найвищі з них (дуб, тополя, сосна). Так що чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще. А ховатися від грози в лісі не безпечно. Кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів навколо, може зачепити вас.

       Не метушіться.
       Хоча дуже хочеться, від грози не потрібно бігти. Чим ширше ваш крок, тим небезпечніше для вас удар блискавки. Не варто так само пересуватися на велосипедах і мотоциклах.  
        Найкраще, що Ви можете зробити, це стати непомітними для блискавки: присісти, злитися зі стіною, стати як можна менше.

       Остерігайтеся небезпечних предметів.
        Потрібно пам'ятати, що удар блискавки небезпечний не тільки тоді, коли гроза б'є безпосередньо в людину, але в предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б'є найчастіше:

не бажано перебувати біля багаття, тому що у нагрітого повітря провідність для блискавки більша;

вкрай нерозумно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика в будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть стоячи біля стіни з антеною ви ризикуєте накликати на себе удар з небес;

дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону, навіть розряжений телефон є магнітом для блискавок. Найкраще під час грози мобільні телефони вимикати. Не бійтеся здатися смішним або пропустити важливий дзвінок.
         Подбайте про себе в першу чергу! Всі металеві деталі для блискавки привабливі. Годинники, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька - потенційні жертви для наступного удару. Ми вже з'ясували, що під час грози безпечно трошки помокнути, так що не бійтеся, сховайте парасольку в сумку!

Відділ з питань оборонної роботи, ЦЗ, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та взаємодії з правоохоронними органами

Ситуація на дорогах Київщини стабільна

5 лютого проїзд автомобільними дорогами державного значення забезпечено.  На території Київської області місцями дощ, сніг, температур повітря 0+1,  покриття доріг – мокре.

Як повідомляють у Службі автомобільних доріг у Київській області для забезпечення безпечного проїзду автошляхами Київщини протягом доби працювало 78 одиниць техніки, дороги оброблялись протиожеледними матеріалами. Зокрема, було використано 430 тон піщано-соляної суміші та 15 тон технічної солі.

Наразі підрядними дорожніми організаціями продовжується виконання заходів по забезпеченню безпечного проїзду автошляхами області в зимовий період: очистка та обробка покриття протиожеледними матеріалами (особливо ділянок доріг із затяжними спусками та підйомами).

За інформацією Укргідрометцентру 5-6 лютого ускладнення погодних умов: сніг, хуртовина, на дорогах ожеледиця. 6 лютого, зниження температури  повітря до 4-9 морозу вночі  та 1-6 морозу вдень,  посилення вітру до 15-20 м/с.

Служба  автомобільних доріг у Київській області звертається до водіїв з проханням  надавати в русі  перевагу спецтехніці,  неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху: не перевищувати швидкість, користуватися пасками безпеки, дотримуватися безпечної дистанції під час руху.

У період ускладнення погодних умов по можливості відмовтесь від поїздок власним автотранспортом.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій на дорогах Київської області звертатись на номер гарячої лінії (044) 200-04-70 та (044) 275-67-44 ЦІЛОДОБОВО.

Інформація офіційного сайту Київської обласної державної адміністрації

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

04 листопада 2019 року в Переяслав-Хмельницькій районній державній адміністрації під керівництвом в.о. голови РДА Андрія Коркача, за участю  голів сільських рад, керівників підприємств, установ та організацій району відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісією були розглянуті питання, про  ситуацію яка склалася у зв’язку з загоранням залежів торфу в територіальних межах села Горбані Ташанської сільської ради та проведення спеціального навчання (тренування) з підготовки органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації та небезпечні події характерні для осінньо-зимового періоду з представниками органів влади.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Переяслав-Хмельницького РС ГУ ДСНС України у Київській області - Бутенко Олександр Олександрович доповів про ситуацію яка склалася у зв’язку з загоранням залежів торфу в територіальних межах села Горбані Ташанської сільської ради.

Питання  було детально розглянуто та після обговорення прийнято відповідні протокольні рішення.

Завідувач навчально-консультаційного пункту  цивільного захисту міста Переяслав-Хмельницького Олефір Михайло Іванович провів навчання по підготовці органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації та небезпечні події характерні для осінньо-зимового періоду з представниками органів влади.

До присутніх було доведено нормативно-правові акти, якими регулюється діяльність органів управління ЦЗ, нововведення в сфері ЦЗ, які вступили в дію в 2019 році, основи організації та здійснення заходів ЦЗ та БЖД в державних органах, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях.

Інф. відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

  

 
 

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

04 вересня 2019 року в Переяслав-Хмельницькій районній державній адміністрації  під керівництвом в.о. голови РДА Андрія Коркача, за участю сільських голів сільських рад району відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  Комісією були розглянуті  питання, такі як: щодо підведення підсумків купального сезону 2019 року; про заходи з протидії пожежам у природних екосистемах, торфовищах Переяслав-Хмельницького району у особливо пожежо-небезпечний осінній період 2019 року; про забезпечення пожежної безпеки у навчальних закладах Переяслав-Хмельницького району під час 2019-2020 навчального року тощо.

Начальник Переяслав-Хмельницькому  РС ГУ ДСНС України у Київській області Сергій Лисенко поінформував про випадки загорання торфовищ у населених пунктах району, а тому звернувся до сільських голів інформувати райдержадміністрацію про наявність місцевого матеріального резерву, зокрема паливо-мастильних матеріалів та надати інформацію щодо наявності сільськогосподарської техніки для швидкого реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах та на торфовищах. У разі виникнення надзвичайної ситуації діяти згідно вимог Кодексу Цивільного Захисту України.

Усі питання порядку денного були детально розглянуті та після обговорення прийнято відповідні протокольні рішення.

Інф. відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

  

 
  

ПРО ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ НА ВОДІ !!!!Упродовж вихідних на території Київської області потонуло 11 осіб чоловічої статі

Як повідомляє прес-служба Національної поліції у Київській області, усі випадки сталися в різних районах області, а всі загиблі були чоловіками.

Найменшому потонулому було 15 років. Переважна більшість відпочивала у компаніях, дехто купався сам.

Поліція Київщини закликає бути обачними біля води, не купатися в стані алкогольного сп’яніння. А також слідкувати за своїми друзями та близькими, які купаються у водоймах.

 

Як уникнути подібних нещасть?

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, що добре вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води, коли починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти на себе ступню за великий палець.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на «дикому» пляжі чи у незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів, бо переохолодження – головна причина трагічних випадків.

Особливо слідкуйте за дітьми – їхня поведінка у воді не передбачувана.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти

 Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Якщо під час прогулянки човном ваш плавзасіб перевернувся, головне – не розгубитися, човен ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за нього, намагаючись штовхати до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинувся, в жодному разі не можна заплющувати очі. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Дотримуйтесь цих нескладних правил – і будете у безпеці!

Варто пам`ятати, що основними умовами безпеки є:

–     правильний вибір та обладнання місць купання,

–     навчання дорослих і дітей плаванню,

–     суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах,

–     постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

 

Загальні правила поведінки на воді:

Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами державної виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до одного метра на секунду, температури води  – не нижче +18 градусів по Цельсію, повітря – не нижче +24 градуса по Цельсію.

Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

У воді варто знаходиться не більше 15 хвилин.

Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.

Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна і достатній глибині водоймища.

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня  глибина, прозора вода, рівне дно.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не гониться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участь у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

  

ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
 • Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
 • Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
 • Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
 • Плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання.
 • Вживати спиртні напої під час купання.
 • Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
 • Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням рук і ніг.
 • Подавати помилкові сигнали небезпеки.
 • Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати.
 • Купання дітей без супроводу дорослих.

 

ОСОБЛИВО БЕРЕЖІТЬ ДІТЕЙ

Постійно стежте за їхньою поведінкою біля води.

Вчитися плавати або плавати діти можуть тільки під контролем дорослих.

При подоланні водойм на човнах неповнолітні мають бути в рятівних засобах.

Стежте за іграми дітей навіть на мілководді, бо вони можуть під час веселощів упасти й захлинутися.

 

ЯКЩО ЛЮДИНА ТОНЕ

 1. Відразу голосно звіть на допомогу: “Людина тоне”!
 2. Попросіть викликати рятувальників за телефоном «101» і “Швидку допомогу” за телефоном «103».
 3. Киньте тому, хто тоне рятівний круг, довгу мотузку з вузлом на кінці.
 4. Якщо добре плаваєте, зніміть одяг і взуття та уплав дістаньтеся до того, хто тоне. Заговоріть з ним. Якщо почуєте адекватну відповідь, сміливо підставляйте йому плече в якості опори і допоможіть допливти до берега. Якщо ж потопаючий знаходиться в паніці, схопив вас і тягне за собою у воду, застосовуйте силу. Якщо звільнитися від захоплення вам не вдається, зробіть глибокий вдих і пірніть під воду, захоплюючи за собою потопаючого. Він обов’язково відпустить вас. Якщо потопаючий знаходиться без свідомості, можна транспортувати його до берега, тримаючи за волосся.

 

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПОТОПАЮЧОМУ:

Витягши потерпілого з води, необхідно:

–         швидко очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей, для чого ставши на праве коліно, покласти потерпілого його черевом на своє ліве стегно вниз обличчям, лівим передпліччям натиснути на спину, щоб вивільнити від води та інших предметів дихальні шляхи, одночасно пальцями правої руки вичищати порожнину рота,

–         одночасно з очищенням ротової порожнини подразнювати  корінь язика та глотку пальцями, щоб викликати блювання, яке прискорить відновлення життєвих функцій,

–         покласти потерпілого на спину, щоб голова була відкинута назад, для розправлення дихальних шляхів, для цього можна використовувати валик з одежі, та інші підручні засоби,

–         визначте наявність дихання і пульсу на сонній артерії. Якщо дихання відсутнє, почати робити штучну вентиляцію легень потерпілого, а якщо ще й відсутній пульс, водночас із штучною вентиляцією легень виконується непрямий масаж серця до появи перших ознак життя,

–         паралельно здійснюється нагрівання тіла розтиранням.

 Одночасно із наданням допомоги потерпілому необхідно викликати «швидку медичну допомогу» або якнайшвидше, не припиняючи реанімаційних заходів, доставити потерпілого до медичного закладу.

  Усім потерпілим обов’язково повинно бути надано кваліфіковану медичну допомогу лікарями «Швидкої медичної допомоги» або в лікувальній установі, тому що після порятунку в утопленика висока ймовірність розвитку набряку легень.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання задоволення від відпочинку.

                   Заряджайтеся позитивом на рік вперед та файного всім відпочинку!

 

ВІДДІЛ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Будьте обережні під час грози


Гроза 
- атмосферне явище, при якому в потужних купчасто-дощових хмарах і між хмарами і землею виникають сильні електричні розряди - блискавки, що супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливи, нерідко град, і спостерігається посилення вітру, часто до шквалу.
   Блискавка - гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом. Найчастіше блискавка виникає в купчасто-дощових хмарах, тоді вони називаються грозовими; іноді блискавки утворюються в шарувато-дощових хмарах. Середня довжина блискавки становить близько 2,5 км, хоча деякі розряди тягнуться в атмосфері на відстань до 20 км.
   Люди здавна боялися удару блискавок, і не випадково. За кількістю смертельних випадків вона поступається тільки повені. Тому завжди треба бути обережним під час грози, адже нічого не може бути важливіше Вашої власної безпеки.

   Уникайте відкритої місцевості.


   Як відомо, гроза зазвичай б'є в найвищу точку на своєму шляху . Самотня людина в полі - це і є та найвища точка. Ще страшніше опинитися в грозу на самотньому горбі! Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі один на один з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, сядьте навпочіпки і пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.

   Уникайте води

   Вода - відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б'є в береги. Тож не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не рекомендується.
   Однак мокрий одяг на людині служить добру службу, і якщо блискавка його зачепить, у нього є більше шансів вижити.

Намагайтеся сховатися.
   Найбезпечніше під час грози знаходитися в приміщенні з громовідводом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся в магазин, під'їзд чи, на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом біля стін будівель.
   Не страшно, якщо ви знаходитеся в автомобілі. Закрийте вікна, і стихія до вас не добереться.
   Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка частіше за все потрапляє в найвищі з них (дуб, тополя, сосна). Так що чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще. А ховатися від грози в лісі не безпечно. Кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів навколо, може зачепити вас.

   Не метушіться

   Хоча дуже хочеться, від грози не потрібно бігти. Чим ширше ваш крок, тим небезпечніше для вас удар блискавки. Не варто так само пересуватися на велосипедах і мотоциклах.
   Найкраще, що Ви можете зробити, це стати непомітними для блискавки: присісти, злитися зі стіною, стати як можна менше.
   Остерігайтеся небезпечних предметів.
   Потрібно пам'ятати, що удар блискавки небезпечний не тільки тоді, коли гроза б'є безпосередньо в людину, але в предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б'є найчастіше:

 • не бажано перебувати біля багаття, тому що у нагрітого повітря провідність для блискавки більша;
 • вкрай нерозумно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика в будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть стоячи біля стіни з антеною ви ризикуєте накликати на себе удар з небес;
 • дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефон.
 • Навіть розряджений, він є магнітом для блискавок. Найкраще під час грози мобільні телефони вимикати. Не бійтеся здатися смішним або пропустити важливий дзвінок. Подбайте про себе в першу чергу!
 • всі металеві деталі для блискавки привабливі. Годинники, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька - потенційні жертви для наступного удару. Ми вже з'ясували, що під час грози безпечно трошки помокнути, так що не бійтеся, сховайте парасольку в сумку!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Сонце, вода та безпека - як відпочити без шкоди для здоров'я?

Сонце, море чи річка та засмага - для багатьох синоніми відпочинку та релаксу. Та окрім "плюсів" є й чимало "мінусів" та ризиків для здоров'я, як для дорослих так і для дітей. (*Як підготуватися до комфортного відпочинку та вберегти себе і свою родину від небезпеки - читайте далі.*)

Одяг та аксесуари

Зручні, легкі, не обтягуючі та з натуральних тканин - бавовна, шовк та інші. Голова обов'язково повинна бути прикритою, як у дорослих та і дітей для попередження сонячного удару. А аксесуари із широкими полями - ще й обличчя прикривають від надлишкових сонячних променів. Окуляри також відіграють не останню роль, але тільки якісні і підібрані для вас. Так само стосується і дорослих і малюків - бажано обрати їх для себе в оптиці, зі спеціальними фільтрами, котрі захищатимуть від небажаного сонячного випромінювання.

Їжа та напої

Якщо ваш малюк або навіть і ви полюбляєте активний відпочинок то без перекусу вам не обійтися. Тому прихопіть овочі, фрукти, печиво чи сухофрукти та горішки. Не беріть продуктів, котрі можуть зіпсуватися та нашкодити здоров'ю (майонез, м'ясо, яйця, масло та ін.). Обов'язково прихопіть воду! Не газовану, не солодку, а чисту - негазовану або ж слабо. Може бути сік (натуральний, без цукру та додатків) або компот.

Перебування на сонці

Ранок та вечірній час, а не коли на сонці "засмажитися" можна. З 8.00-11.00 та 18.00-20.00 - варіанти на ваш вибір. Обідню пору краще проводити у затінку або ж відпочити вдома. І не забувати = температура в затінку також може бути високою і ризик теплового удару має місце бути. Тому якщо ж ви все-таки у тіні - не забувайте пити!Малюку на сонці не варто перебувати більше 20 хвилин, при цьому маючи панаму на голові та бути намащеним сонцезахисним засобом із SPF-фактором не менше 20. Чим вищий тим насправді краще. Перебуваючи біля води та охолоджуючись в ній малюк також може "обгоріти" або отримати сонячний удар. Пам'ятайте - вода також відбиває сонячні промені від своєї поверхні! Бажано ховатися-таки час від часу у затінку та берегти себе і свою родину.Перебування у воді

25 - 26 градусів - оптимальна температура для перебування дитини у воді. Звісно можуть бутиі індивідуальні особливості, коли малюк добре себе почуває і у 20, а комусь і 28 мало буде. Все сила звички. Поки малюк не вміє самостійно та добре плавати - не зайвими будуть нарукавники, жилети та круги для плавання. Проте це не запорука безпеки - тільки дорослий може контролювати плавання дитини! в жодному випадку не залишайте без нагляду малюка покладаючи надію на надувні предмети. Якщо в дитини від довгого перебування з'явилася "гусяча шкіра", а губи помітно посиніли - негайно з води адже це прояви переохолодження. Злегка розітріть махровим рушником та переодягніть у суху одежу.

            

"Плюси" сонячно-морського-річкового відпочинку

Попри всі небезпеки та перестороги, побоювання та ризики - відпочинок це круто! Це наше "перезавантаження", релакс та оздоровлення. Всього має бути в міру, з розумом та гарно підготоване.

Заряджайтеся позитивом на рік вперед та файного всім відпочинку!

 

ВІДДІЛ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Заміна посвідчень постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕСЗгідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» в Переяслав-Хмельницькому районі, відділом з питань надзвичайних ситуацій продовжується прийом документів на заміну посвідчень старого зразка категорії 1.

Відповідно до даної постанови, передбачено до 1 січня 2020 року заміну посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень, а саме:

    -  «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» (категорія 1 серія А);

    -  «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорія 1 серія Б).

Станом на 23.05.2019 року на розгляді Регіональної комісії знаходяться 58 справ постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Переяслав-Хмельницького району.