Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Засідання міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей Переяслав-Хмельницького району

Забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток встановлює основні засади державної політики у сфері охорони дитинства. Особливу увагу при цьому зосереджено на оздоровленні дітей, а головним чином тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

  24 квітня 2019 року під головуванням заступника голови адміністрації Анни Скляренко  відбулось  засідання міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей Переяслав-Хмельницького району.

На засіданні штабу розглядалися питання:

 - про підготовку до оздоровчої кампанії та прогнозовані показники на 2019 рік;

- про попередження виникнення надзвичайних ситуацій в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Представники усіх служб причетних до організації оздоровлення дітей, поінформували про стан підготовки до літньої оздоровчої кампанії та висловили свої зауваження та пропозиції.

За підсумками наради прийняті відповідні рішення.

Інф. служби у справах дітей та сімї РДА


 

 

Відбулося засідання координаційної ради у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 15 березня 2019 року  під керівництвом заступника голови адміністрації Анни Скляренко відбулося засідання координаційної ради у справах дітей.
На засіданні розглянули та обговорили питання::
1.Про стан виховання та проживання дітей у прийомних сім’ях та в сім’ях опікунів,піклувальників,
2.Про роботу з попередження злочинності та правопорушень серед дітей Переяслав-Хмельницького району.
З зазначених питань присутні заслухали доповіді  начальника служби у справах дітей та сім’ї Світлани Бутник, виконуючої обов’язки директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірини Пурденко, виконуючої обов’язки завідуючої методичним кабінетом відділу освіти районної державної адміністрації Олени Петрик.
 Після активного обговорення були прийняті відповідні рішення з урахуванням актуальних на сьогодні проблем у частині зайнятості дітей, організації їх навчання та дозвілля, соціального захисту. Окремо було наголошено на необхідності  залучення до вирішення проблем дітей та сімей з дітьми неурядових (громадських, благодійних) організацій, діяльність яких спрямована на вирішення інтересів дітей.

Торгівля людьми – ганебне явище ХХІ століттяБоротьба з торгівлею людьми визнана одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту права людини.

Торгівля людьми є не лише сучасною формою рабства, яке порушує права людини, а й тяжкою формою насильства, що спричиняє ризик для її здоров’я. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням.

 Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини.

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – криміналізацією злочину в національному законодавстві – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті в результаті чого відбувається хвиля внутрішньої міграції громадян, які пересуваються з окупованої території та районів проведення операції об’єднаних сил (ООС) в інші регіони України, у тому числі і до Переяслав-Хмельницького району. А тому існує ризик збільшення випадків торгівлі людьми.

Одними  з найбільш вразливих  груп населення, які можуть стати жертвами торгівлі людьми, є люди, які виїжджають за кордон для працевлаштування, а також діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти, які не мають  умов для виховання та навчання в сім’ї, діти з особливими потребами, які перебувають у відповідних інтернатних закладах, належних до сфери управління органів виконавчої влади: освіти і науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення.

«Торгівля людьми» означає вербування, перевезення, передачу, приховування, заволодіння людьми із застосуванням насильства або під загрозою насильства, шляхом викрадення, шахрайства, примусу або зловживання владою чи уразливістю становища або шляхом підкупу у вигляді платежів, щоб отримати згоду особи, яка має контроль над іншою.

 У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

 З метою попередження поширення випадків торгівлі людьми та активізації на місцевому рівні інформаційної роботи про ризики потрапляння населення у ситуацію торгівлі людьми та можливості отримання допомоги постраждалими служба у справах дітей  та сім’ї Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації згідно Закону України «Про протидію торгівлі людьми»   надає інформацію про:

 Служби та центри, які надають послуги дітям та особам, які постраждали від торгівлі людьми на території обслуговування.

з/п

Назва установи, закладу, служби та організації

Керівник

Адреса, контактний телефон,

e-mail

Вид послуг

 

1

Переяслав-Хмельницький ВП ГУ НП в Київській області

Дьомін

Максим

Сергійович

м. Переяслав-Хмельницький вул.Магдебурського права, 25-А

51559

102

Приймає,

розглядає заяви та повідомлення щодо випадків торгівлі людьми, здійснює оперативні та слідчі дії відповідно до законодавства України

2

Служба у справах дітей та сім’ї

Переяслав-Хмельницької РДА

 

Бутник

Світлана

Миколаївна

м. Перяслав-Хм.

вул.Богдана-Хм.

53 каб.№36

т. 50019

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

    Встановлює  статус особи яка постраждала від торгівлі людьми.

Здійснює заходи щодо захисту прав дитини

3

Районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

Переяслав-Хмельницької РДА

 

Смаль

Елла

Анатоліївна

м.ПереяславХм.

вул. Гімназійна, 9-а

т.53663/58819

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Забезпечує надання особі необхідних послуг, зокрема юридичних, психологічних, сприяє отриманню соціальних виплат, працевлаштуванню тощо.

4

Київський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей

« Переяслав »            

Шевченко

Світлана

Михайлівна

с.Циблі

Переяслав-Хм.

район

вул. Шевченка,52а

тел. /факс

24148

Забезпечує надання дитині необхідних послуг, зокрема юридичних, психологічних,

медичних, медико-консультативних та інше.

 

Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, сьогодні  під керівництвом голови райдержадміністрації Юрія Клименка проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На засіданні комісії розглядались питання про надання висновків про доцільність позбавлення батьківських прав окремих жителів району, надання дозволу на поділ спадщини між спадкоємцями, призначення піклування на неповнолітньою дитиною.

Питання детально вивчені працівниками служби у справах дітей та сім’ї адміністрації, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання, комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

 

Проведено «круглий стіл» на тему: «Безпечне середовище дитини-запорука її щастя»

Засідання учасників «круглого столу» на тему: «Безпечне середовище дитини-запорука її щастя» відбулося 1 лютого 2019 року в районній державній адміністрації. Доля підростаючих громадян держави завжди хвилювала не лише педагогів та працівників соціальних служб, а й представників влади, оскільки право щасливого перебування дівчаток і хлопчиків у родинах гарантоване Конституцією України.

Тому метою даного заходу було скоординувати діяльність органів опіки та піклування, служб, установ та організацій щодо покращення профілактичної роботи з попередження домашнього насильства, жорстокого поводження та створення належних умов для безпечного проживання, виховання та розвитку дитини, ознайомлення із нововведеннями в нормативно-законодавчій базі, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 № 800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю».

То ж на що варто звернути увагу причетним до справи охорони дитинства, аби поліпшити роботу з попередження не лише домашнього насильства та жорстокого поводження в дитячому середовищі, а й створення належних умов для безпечного проживання, виховання та розвитку дітвори?

Думками з приводу обмінялися:  заступник голови адміністрації А.Скляренко, начальник служби у справах дітей та сім’ї С. Бутник, старший інспектор Переяслав-Хмельницького МРВ філії ДУ центр пробації у м.Києві та Київській області В. Кардашевський, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Е. Смаль., директор Переяслав-Хмельницького районного інклюзивного-ресурсного центру С. Шульга, методист центру соціально-психологічної реабілітації дітей, що в с.Циблі Ю. Золотоверха, практичні психологи загальноосвітніх навчальних закладів району.

 Учасники засідання визначили коло спільних завдань, спрямованих на забезпечення належних умов проживання та розвитку підростаючого покоління та визначили шляхи подальшої співпраці в даному напрямку.

   

 

 

.

Робоча зустріч з приводу організації взаємовідносин та співпраці в рамках реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей на 2019 рік

29.01.2019 року за ініціативи керівника Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу з питань пробації філії Державної установи « Центр пробації» у м. Києві та Київській області підполковника внутрішньої служби Паламарчука Василя Володимировича спільно з начальником служби у справах дітей та сім'ї Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Бутник Світланою Миколаївною здійснено робочу зустріч з приводу організації взаємовідносин та співпраці в рамках реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей на 2019 рік.

Метою зустрічі стала необхідність обговорення проблемних питань, які виникають під час виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі стосовно неповнолітніх та визначення ефективних шляхів їх вирішення.

Під час наради  учасниками заходу було узгоджено напрямки  подальшої співпраці, в межах своїх повноважень щодо спільних заходів нагляду за неповнолітніми особами, які перебувають на обліку Переяслав-Хмельницького відділу та в подальшому акцентувати увагу на вдосконалення профілактичної роботи з дітьми та молоддю, які знаходяться у групі підвищеного ризику щодо можливості вчинення правопорушень.

Учасники зустрічі обговорили напрямки взаємодії, які мають стати дієвими при здійсненні сумісної профілактичної діяльності, і впливають на зменшення протиправної поведінки у дитячому та молодіжному середовищі.

Передноворічні заходи для дітей Переяславщини

Кожна дитина чекає новорічних свят, які починаються з дня Святого Миколая, які наповнені добром, щирими посмішками і, звичайно, подарунками.
21 грудня в районному Будинку культури для дітей Переяславщини відбулася дитяча розважальна програма до Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних свят «Мандри Сніговика». Свято відбулося за сприяння відділу культури спільно з службою у справах дітей та сім´ї, освіти,  молоді та спорту районної державної адміністрації.
Цього дня усі бажаючі мали змогу отримати досвід виготовлення пташок зі шпагату, виготовлення 3-D маків, декоративних квітів із цукерок, ялинкових прикрас, опанувати техніку квілінг та долучитися до танцювального флешмобу. Такі дитячі майстер-класи були підготовлені керівниками гуртків районного Будинку дитячої та юнацької творчості. Для діток молодшого шкільного віку було організовано цікавий святковий квест, де кожен проявив свою кмітливість,  А ще гості свята мали змогу бути присутніми на святковому концерті, який підготували вихованці. Районного Будинку культури. Яскраві костюми,  танці, нікого не залишили байдужими.
Щира подяка всім, хто приєднався до проведення свята, а також найщиріші побажання нашим артистам, без яких не відбулося б це свято.

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

20 листопада 2018 року в приміщенні Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації за участю голови адміністрації Юрія Клименка та членів комісії відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини.

На засіданні комісії розглядалися питання про надання висновків про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав батьків, вирішення спорів щодо участі батьків у вихованні дітей.

За результатами розглянутих питань підготовлено проекти розпоряджень голови адміністрації.