Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини! 

Солодкі подарунки до Новорічних та Різдвяних свят

Кожен новий рік – це маленька казка, в яку потрапляють діти, ну а яке свято без солодких новорічних подарунків? Солодощі стали вже певною традицією, додатком до святкування Нового року, так як вони дарують багато веселощів, відчуття тепла і неймовірного щастя.

З нагоди відзначення Новорічних та Різдвяних свят cпеціалісти Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вручили солодкі подарунки у  вигляді тортів та рулетів 27 сім’ям, де виховується 78 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах та багатодітним родинам Переяслав-Хмельницького району.

Кошти були виділені із районної соціальної програми вдосконалення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, збереження та підвищення рівня розвитку соціальної сфери у Переяслав-Хмельницькому районі «ДОБРОБУТ» на 2018-2022 роки.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

 

Тренінг «Послуга сімейного патронату в Переяслав-Хмельницькому районі»

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» 23-24 грудня 2019 року з ініціативи представників Київського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, національних тренерів з підготовки кандидатів у патронатні вихователі Наталії Боровко і Лесі Кучинської, а також за сприянням Переяслав-Хмельницької служби у справах сім'ї та молоді, Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся дводенний тренінг «Послуга сімейного патронату в Переяслав-Хмельницькому районі».

У заході взяли участь: заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко, начальник служби у справах дітей та сім'ї Світлана Бутник, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Елла Смаль, заступник директора по дитинству та пологовій допомозі КЗ «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-соціальної допомоги» Антоніна Бєлущенко, фахівці служби, центру, представники відділу освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, ювенальної превенції, патронатний вихователь та його добровільний помічник.

Метою заняття було ознайомлення присутніх з алгоритмом надання послуги патронату над дитиною, принципами та правилами ефективної роботи міждисциплінарної команди, оформленням документації, веденням випадку та прийняття рішень в найкращих інтересах дитини.

Інф. районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

  


 

Новорічні та Різдвяні свята в Іспанії

15 грудня 2019 року з ініціативи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та за підтримки «Благодійної Організації «НІДЕС» - допомога знедоленим дітям м. Кабра» троє дітей із  сімей Переяслав-Хмельницького району вирушили на відпочинок до Іспанії.

Відпочивати діти будуть в іспанських сім’ях з якими познайомилися цього року під час літніх канікул.

БО «НІДЕС» взяла на себе фінансування перельоту в обидві сторони, відпочинку та проживання. Діти із задоволенням відгукнулися на пропозицію відпочити за кордоном. Тож, маємо надію що різдвяно-новорічні свята для них пройдуть яскраво та цікаво.

 

Рейд у сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах

10 грудня 2019 року фахівцями Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з дільничним офіцером поліції Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП  у Київській області старшим лейтенантом поліції Ярославом Якименко  та фельдшером Циблівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Юрієм Ступаковим здійснено виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час рейду було охоплено 3 сім'ї. Перевірено умови проживання, забезпечення харчування дітей та належного догляду, підготовки до опалювального сезону. Батькам надано рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм у будинку, розвитку навичок відповідального ставлення до батьківства, попередження потрапляння дітей в інтернатні заклади, профілактики вживання алкогольних напоїв.

Перевірено цільове використання коштів при народженні дитини у трьох родинах.

Також проведено роботу з вагітною мешканкою села Циблі та надано соціальні послуги щодо медичного обстеження та взяття на облік у жіночій консультації,  оформлення державних соціальних допомог, формування відповідального ставлення до материнства.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  

Захід «Мистецтво жити разом»

У грудні 1992 року  Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня – Міжнародним днем людей з інвалідністю. Це день боротьби людей із вадами здоров’я за свої права. Тяжко назвати цей день святом. Страшно і болісно говорити про нелегке життя людей з обмеженими фізичними можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу та непохитну віру у життя.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитись над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч із нами живуть особливі люди. З особливими потребами, і вони потребують нашої допомоги і уваги.

Чітких рецептів для душевного спокою і життя без болю ніхто не дасть. І не тільки пігулками та мікстурами їх можна лікувати, часом привітне і лагідне слово краще заспокоює та втішає, додає надії та оптимізму, моральної підтримки та впевненості в своїх силах.

З ініціативи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  та за підтримки Переяслав-Хмельницького районного інклюзивно-ресурсного центру 3 грудня 2019 року відбувся захід для дітей із особливими потребами.

Зустріч відбулася у Переяслав-Хмельницькому районному інклюзивно-ресурсному центрі, який знаходиться в приміщенні Циблівської ЗОШ (І-ІІІ ст.)

У заході взяла участь заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко. Під час свого звернення до дітей та їхніх батьків вона наголосила на важливості отримання можливостей для нормальної соціалізації, розвитку своїх сильних якостей і талантів та подальшій інтеграції у суспільство дітей із особливими потребами.

Цього року до проведення заходу долучилися ГО «Інститут підтримки громадських ініціатив» Центр психологічної творчості «Діалог» в особі керівника Світлани Коломієць. Нею була проведена робота із батьками з метою психологічного розвантаження та корекції емоційних станів.

Долучилася до проведення заходу керівник КУ КОР «Київський обласний інформаційно-ресурсний методичний центр «Родина» Ангеліна Жуковська. Вона провела з дітьми майстер-клас із розфарбовування пряників.   

Творчу роботу з дітьми у стилі «монотипія» провела майстриня Наталія Барабаш.

Вчитель-реабілітолог Переяслав-Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру Володимир Лесик провів заняття з дітьми.

За  спільним чаювання із солодощами батьки мали можливість поспілкуватися між собою, обмінятися досвідом, отримати відповіді. Діти у свою чергу навипередки демонстрували вироби зроблені своїми руками.

По закінченню заходу кожний учасник отримав у подарунок яскраву чашку.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

  

  

 

Відбувся захід «Світ відкритий для тебе»

До міжнародного Дня людей з інвалідністю 2 грудня 2019 року в приміщенні ресторану «Гостинний двір Покровський» м. Переяслав  відбувся захід «Світ відкритий для тебе».

Організаторами заходу є громадська організація «Київська обласна організація громадської організації «Всеукраїнська організація союз осіб з інвалідністю України», КУ КОР «Київський обласний інформаційно-ресурсний методичний центр «Родина».

Мета заходу – посилити  увагу суспільства до проблем осіб з інвалідністю (в тому числі з числа національних меншин), захисту їх прав, благополуччя,  переваг які отримують від осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному  та культурному житті. Привернути увагу до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя.

На заході були присутні: голова ГО «Всеукраїнська організація Громадської організації «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» Любов Онопрієнко, керівник КЗ КОР «Київський обласний інформаційно-ресурсний методичний центр «Родина» Ангеліна Жуковська, директор Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Любов Красова, директор Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль, ромський медіатор ГО «Чіріклі» Валентина Золотаренко та особи з інвалідністю.

Під час зустрічі були розкриті питання основних потреб людей з особливими потребами: отримання путівок, працевлаштування, навчання і т.п.

Для присутніх були продемонстровані мотивуючі відеоролики про життя людей з особливими потребами, які живуть у нашому місті та районі.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

«Прийомна сім'я – батьківство в радість»

З метою розвитку сімейних форм виховання та патронату над дитиною,  сприяння створення умов для соціального та інтелектуального розвитку, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки прийомним родинам та патронатним вихователям 27 листопада 2019 року Переяслав-Хмельницьким районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено зустріч групи взаємопідтримки «Прийомна сім'я – батьківство в радість».

З вітальним словом до учасників заходу звернулись заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко Начальник відділу соціальної роботи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірина Пурденко разом з прийомними батьками розглянула та обговорила тему «Партнерство як важлива складова батьківської компетенції і умова успішного виховання дитини в прийомній сім'ї». Також учасники зібрання проаналізували ефективність функціонування родин у 2019 року, обмінялись досвідом виховання та вирішення проблемним питань.

 Під час зустрічі діти та дорослі отримали багато позитивних вражень, відвідавши навчально-розважальний центр «Експериментаніум» в місті Києві. Кожен з них став активним учасником цікавих досліджень та експериментів в різних галузях науки.

Обговорення результатів поїздки відбулося в кафе «McDonald’s».

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  


 

Відбулося засідання дорадчого органу з питань сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах

21 листопада 2019 року під головуванням заступника голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анни Скляренко відбулося засідання дорадчого органу з питань сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

У заході взяли участь: начальник служби у справах дітей та сімей Світлана Бутник, виконуюча обов’язки начальника управління соціального захисту населення Світлана Осіпова,  директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Ірина Пурденко, провідний фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ Лариса Бобровник та соціальний педагог  районного соціального гуртожитку Оксана Красножон.

На засіданні було розглянуто питання сім'ї, яка проживала у районному соціальному гуртожитку у зв’язку із складними життєвими обставинами.

За період перебування у гуртожитку родина отримала комплекс соціальних послуг, спрямованих на запобігання сімейному неблагополуччю та  потрапляння дітей до інтернатних закладів. Батькам надані психологічні послуги щодо підвищення самооцінки, розвитку емоційного контакту з дітьми, формування здорового способу життя та консультації з питань працевлаштування.

Проаналізувавши роботу структурних підрозділів, що були задіяні в процесі здійснення реабілітації  було прийнято рішення про припинення проживання родини у районному соціальному гуртожитку. З метою подальшого контролю дана родина взята на облік Переяслав-Хмельницьким РЦСССДМ.

Інф. районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді