Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!ПОЛЬОВЕ ОЦІНЮВАННЯ (АПРОБАЦІЯ) НАСІННИЦЬКИХ ПОСІВІВ

 Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області звертає увагу виробників насіння та садивного матеріалу на необхідність проведення польового оцінювання під час заходів сортового контролю та про перелік документів, які необхідно подати для проведення польового оцінювання насінницьких посівів, та строки їх подачі.

      Згідно зі статтею 15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг лише після їх сертифікації. Однією з умов видачі сертифікатів є відповідність насіння або садивного матеріалу за сортовими або товарними якостями вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва. 

   Для проведення польового оцінювання посіву або насадження суб’єкт насінництва та розсадництва  подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву або насадження заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу:
не пізніше ніж за 20 робочих днів до закінчення граничного строку проведення польового оцінювання посіву сільськогосподарських рослин;
не пізніше 10 травня поточного року - для садіння щепленого винограду;
не пізніше 15 червня поточного року - для весняного та літнього садіння хмелю із закритою кореневою системою та літнього садіння саджанців винограду, які перебувають у стані росту;
не пізніше 15 жовтня поточного року - для осіннього садіння хмелю з відкритою кореневою системою.
До заявки на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу додаються:
- документи, що підтверджують право на використання сорту рослин (патент та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин, та/або ліцензійний договір про використання сорту рослин);
- копії сертифікатів, виданих на насіння або садивний матеріал попередньої генерації під час послідовного розмноження;
- схема розміщення поля (полів) посіву або насадження з прив’язкою до місцевості;
- для гібридів - інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин, визначене власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту;
- інформація про обраного аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) у разі можливості проведення польового оцінювання аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором), який провадить діяльність як незалежний експерт.

Зазначені документи можуть бути подані особисто або надіслані поштовим відправленням.

 

Відповідно до затверджених методик передбачені попередні та остаточні польові оцінювання.      За результатами польового оцінювання аудитор із сертифікації складає акт польового оцінювання, на підставі якого орган із сертифікації або його підрозділ оформляє сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння.У разі невідповідності посіву вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва та розсадництва, він вилучається з числа насіннєвих.

      Рекомендуємо детально ознайомитися з формою сертифікату, що засвідчує сортові якості насіння, звернувши особливу увагу на розділ «ГАРАНТІЙНЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ», де передбачено: «Збереження сортових якостей насіння від збирання врожаю до сівби (реалізації) гарантую». Скріпивши печаткою гарантійне зобов’язання, суб’єкт насінництва та розсадництва гарантує збереження сортових якостей від збирання врожаю до сівби. Перед сівбою насіння власного врожаю необхідно очистити, сформувати партії насіння, упакувати та маркувати етикетками сірого кольору (для не остаточно сертифікованого насіння) відповідно до вимог «Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 №348.

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби

 в Київській області                                     Симоненко Т.В.

 

До уваги суб'єктів насінництва та розсадництва . Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів перехресно запильних культур

До уваги суб'єктів насінництва та розсадництва .

Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів перехресно запильних культур.

        З метою отримання якісного насіння при вирощуванні перехреснозапильних сільськогосподарських культур (жито, тритикале, гречка, кукурудза, сорго зернове, соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, тощо) необхідно дотримуватись норм граничної просторової ізоляції від інших видів, сортів та гібридів цих сільськогосподарських культур.

        Держпродспоживслужба в Київській області нагадує виробникам насіння, про необхідність дотримання Порядку узгодження розташування посівів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 № 365 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 р. за № 1413/29543).

       Згідно із вказаним Порядком, суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

          Не пізніше 01 березня 2019 року, суб’єкт насінництва та розсадництва повинен подати до Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Київській області план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

          Суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

         Відповідно до порядку п. 6 право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних культур  мають суб'єкти насінництва та розсадництва при поданні    плану-схеми,  інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції. Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу  при розташуванні насіннєвих посівів. Підставою для відмови в узгодженні плану-схеми є відсутність суб'єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва.

НОРМИ ПРОСТОРОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ НАСІННИЦЬКИХ ПОСІВІВ ПЕРЕХРЕСНОЗАПИЛЬНИХ КУЛЬТУР

•Нормативи вказано з урахуванням нових вимог, гармонізованих з міжнародними нормативними документами (ОЕСР, Директиви ЄС).

 

Культура

Категорія насіння, шо виробляється

Мінімальна відстань

 

м

вид посівів

 

Тритикале

Самозапильні сорти

ДН. БН

50

Тритикале

 

СН

20

 

Перехреснозапильні сорти

ДН. БН

300

Тритикале і жита

 

СН

250

 

Жито

Сорти

ДН. БН

300

Жита і три­тикале

 

СН

250

 

Гібриди

ДН. БН

1000/600

 

СН

500

 

Гречка

ДН. БН

300

Гречки

 

СН

200

 

Кукурудза/ сорго зер­нове

Самозапильні лінії

ДН

500/400

Кукурудзи/

сорго

 

БН

500/400

 

СН

300/200

 

Гібриди

Батьківські компо­ненти

БН

300

 

Товарного призна­чення

СН

200

 

Сорти та гібридні популяції

БН

300/400

 

СН

200

 

Соняшник

Батьківські компоненти гібридів

ДН. БН

3000

Соняшнику

 

Ділянки гібридизації

СН

1500

 

Сорти

ДН. БН. СН

1000

 

Ріпак

Безерукові й глюкозинолатні сорти

ДН. БН, СН

500

Рослин роди­ни Brassica

 

Низькоглюкозинолатні сорти

ДН. БН, СН

100

 

Гірчиця

Біла

ДН. БН, СН

500

 

Сарептська

ДН. БН.СН

100

 

Редька олійна, перко, тифон

ДН, БН. СН

500

 

Суріпиця

ДН. БН.СН

1000

 

Рицина

ДН, БН, СН

1000

Рицини

 

Рижій

ДН, БН, СН

100

Рижію

Мак олійний

Дії, БИ, СН

50

Маку

Льон-довгунець

ДН, БИ, СН

10

Льону

Боби

ДН, БН, СН

1000

Бобів

Вика озима

ДН, БН, СН

200

Вики

Люпин

Багаторічний

ДН, БН, СН

1000

Люпину

Білий і жовтий

ДН, БН, СН

400

Багаторічні бобові трави

ДН, БН, СН

200

Відповідних

трав

Багаторічні злакові трави

ДН, БН. СН

400

Буркун

ДН, БН, СН

200

Буркуну

Серадела

ДН, БН, СН

400

Серадели

Сорго

Цукрове

ДН, БН. СН

700

Соргових

Віничне

ДН, БН, СН

1000

Суданська трава

ДН, БН, СН

500

Суданки

Могар

ДН, БІІ, СН

500

Могару

                   

 

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                   Симоненко Т.В.

Збір урожаю пізніх сільськогосподарських культур

Станом на 02 жовтня 2019 року в сільськогосподарських підприємствах Переяслав-Хмельницького району проходить збір урожаю пізніх сільськогосподарських культур та посів озимих зернових культур під урожай 2020 року.

Зібрано зернових та зернобобових культур на площі 24,8 тисяч гектарів, що становить 61%, валовий збір 133,7 тисяч тонн, урожайність 53,9 центнерів з гектара.

В тому числі зібрано пізніх зернових:

 - проса 178 гектарів, урожайність 25 центнерів з гектара, кукурудзи на зерно 12000 гектарів, урожайність від 65 до 100 центнерів з гектара.

Крім цього зібрано соняшник на площі 9800 гектарів, що становить 83%, урожайність 24 центнерів з гектара, сою на площі 5000 гектарів, що становить 92%, урожайність 21 центнер з гектара.

Розпочато збір цукрового буряка, урожайність більше 600 центнерів з гектара.

Підготовлено ґрунту під посів озимих культур урожаю 2020 року на площі 10 тис. га, що становить 100%.

Сільськогосподарські підприємства посіяли під урожай 2020 року озимий ріпак на площі 2000 гектарів, стан дуже поганий, із-за не достатку вологи практично посіви загинули.

У аграріїв викликає занепокоєння недостатність вологи у ґрунті для посіву озимих зернових культур, так за 8 місяці 2019 року при нормі опадів 378 мм фактично випало 270 мм, серпень місяць при нормі 54 мм випало 5,8 мм, вересень місяць теж майже без опадів, тому озимі зернові на даний продовжують сіяти, зокрема  посіяно 3500 гектарів озимої пшениці, що становить 40% до прогнозу, 200 гектарів жита.

Сільськогосподарські підприємстварайону продовжують розрахунок  з населенням за оренду земельних  часток(паїв), проведено розрахунок в межах  85% орендної плати за земельні частки (паї), а саме: готівкою, зерном та послугами.

Проведено зяблеву оранку на площі 20 тисяч гектарів.

 

УВАГА ДО ВІДОМА ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА!

Аграріям необхідно обов’язкова слідкувати за площами посівів кукурудзи, яку висівають на великих площах.
У поточному році на території Київської області поширюється небезпечний шкідник посівів кукурудзи, який входить до переліку карантинних шкідників України.
Іноземний гість носить назву західний кукурудзяний жук (DiabroticavirgiferavirgiferaLeConte).
На сьогодні на полях ТОВ «Агротрейд Груп» село Стовпяги Переяслав-Хмельницького району виявлено за́хідного кукурудзя́ного жука, на площі 162 гектара та запроваджено карантин з 10 вересня 2019 року:
-         фізичним та юридичним особам забороняється вивезення з карантинної зони об’єктів регулювання без карантинних сертифікатів;
-         протягом наступних 3 років забороняється висівати кукурудзу на зараженому полі, де виявлено західного кукурудзяного жука.
 
Біологія за́хідного кукурудзя́ного жука
 
Личинки західного кукурудзяного жука живляться тільки корінням кукурудзи (приблизно 30 днів); пошкоджують спочатку з периферійної зони до стебла, що призводить до полягання кукурудзи у вигляді «гусячої шиї» і, відповідно, загибелі рослини.
Західний кукурудзяний жук схожий на колорадського, але менший. Доросла комаха (імаго) має розміри 2,2-6,8 мм. Тіло видовжене, жовтувато-коричневе. На надкрилах проходять 3 темні поздовжні смуги на жовтувато-зеленому фоні, які в самців можуть зливатися. Живляться жуки пилком, маточковими стовпчиками, незрілим зерном та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин із родини гарбузових, бобових, злакових та складноцвітих. Пік яйцекладіння настає в середині липня і триває до кінця серпня. Зимує у стадії яйця. Витримують до температури -10С.
Личинки, які відроджуються з яєць, здатні у пошуках корму долати відстань до 50 см;у випадку щільності та сухості ґрунту, зростає кількість загиблих личинок. Живляться молоді личинки кореневими волосками та тканинами коренів рослин.
 
Шкодочинність за́хідного кукурудзя́ного жука
 Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність.
Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю. Жуки та личинки D. v. virgifera є переносниками збудників грибкових, бактеріальних, вірусних захворювань кукурудзи.
Пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в’януть, а молоді нерідко гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». А повністю знищити рослину може двадцять личинок.
Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника значно зростає.
 
Заходи боротьби з за́хідним кукурудзя́ним жуком
 
Важливими заходами боротьби є наступні:
 
          – проведення ретельного огляду та фітосанітарної експертизи насіннєвого матеріалу і товарних партій кукурудзи, що ввозиться  з-за кордону;
         – дотримання сівозміни, що включає зернові, багаторічні трави, конюшину, люцерну, просапні культури –  висівати кукурудзу на одному і тому ж полі можна лише через 3 роки, не допускаючи монокультури кукурудзи;
         – глибока зяблева оранка – знищується основна частина зимуючого запасу шкідника, шляхом вимерзання яєць;
         – використання для посіву сортів та гібридів кукурудзи, що мають густу розвинену кореневу систему;
         – обробка рослин дозволеними до використання проти жуків фітофага інсектицидами;
         – внесення в ґрунт при сівбі гранульованих препаратів проти личинок шкідника;
          – щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток (1 пастка на 5 га).
 
 

Відбулася нарада із сільгоспвиробниками

10 вересня 2019 року виконуючий обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій КОРКАЧ, голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро КАЧКАЛДА, заступник начальника управління-начальник відділу агропромислового розвитку управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства адміністрації Любов КУЗЬКОВА, керівники сільськогосподарських підприємств району, та керівники районних служб провели нараду по проведенню збору урожаю сільськогосподарських культур 2019 року по Переяслав-Хмельницького району.

Любов Кузькова ознайомила присутніх зі станом проведення польових робіт у районі.

Провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки, державний інспектор Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Олег Кутовець повідомив присутнім, що в районі виявлено карантинного шкідника (західного кукурудзяного жука) та запроваджується карантинний режим на території орендованих земель ТОВ «Агротрейд Груп» (село Стовп’яги Переяслав-Хмельницького району Київської  області). Також наголосив на тому, що потрібно проводити обстеження полів кукурудзи та вживати необхідні заходи щодо виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинного шкідника.

Під час зібрання заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор ШЕРЕМЕТА, який був запрошений на нараду,

ознайомив присутніх з програмами підтримки сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.

Сільськогосподарські товаровиробники району запропонували звернутися до СП ТОВ «Нібулон» філія «Переяславська» Переяслав-Хмельницького району Київської області по питанню надання квоти агровиробникам Переяслав - Хмельницького району щодо першочерговості здачі своєї продукції (зробити окрему чергу), та направити дане звернення до представників філії.

Крім цього піднімалися питання щодо проїзду великовагового транспорту по селах району, обмеження проїзду мосту через річку Броварка (с. Чирське) і детально обговорювалося присутніми питання децентралізації та реформу адміністративно-територіального устрою.

Нарада пройшла в діловому та конструктивному руслі, на всі питання були надані відповіді та прийняті відповідні рішення.

Інф. відділу агропромислового розвитку управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства адміністрації

  


  

Інформаційне повідомлення про фітосанітарний стан основних сільськогосподарських культур в агроценозах Київської області станом на 5 вересня 2019 року

У звітному періоді на Київщині домінувала антициклональна суха та жарка погода. 4 вересня відбулося зниження денної температури повітря до плюс 18-20°С.
Максимальна температура повітря вдень досягала плюс 29-31°С. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до плюс 8-12°С.
Опади на територіїобласті були незначними і нерівномірними, відмічалися упродовж 1 дня.
Середня декадна відносна вологість повітря становила 34-81%.
Вітер переважав помірний швидкістю 2-6 м/с, максимальна швидкість його досягала 8-10 м/с.
Агрометеорологічні умови упродовж звітного періоду для достигання пізніх сільськогосподарських культур в області в цілому були задовільними. Однак, через значний дефіцит опадів на Київщині складалися малосприятливі умови для підготовки грунту під сівбу озимих зернових культур.
У нинішньому році передумови для підготовки грунту та сівби озимих культур склалися наступним чином: за період з 1 липня до 31 серпня на переважній частині території області опадів випало 25-44% норми, лише у Тетерівському районі та м. Київ їх кількість становила 75-84% норми. Внаслідок такого розподілу опадів, на кінець серпня запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту на більшості площ області, призначених на сівбу озимих зернових культур, сформувалися в межах недостатніх, на багатьох полях верхній (0-10 см) шар грунту був зовсім сухий.
Враховуючи наявне недостатнє зволоження грунту, дефіцит ефективних опадів, який очікується за прогнозом Українського гідрометеорологічного центра у першій декаді вересня, у нинішньому році створюються малосприятні умови для сівби озимини в оптимальні строки.

            Озимий ріпак – посів, сходи, 1-2 листка
            Кукурудза –  воскова, повна стиглість
            Соя – збирання врожаю
            Соняшник – повна стиглість, збирання
            Цукровий буряк – ріст коренеплодів
            Картопля – збирання врожаю
            Сад – дозрівання плодів

          Шкідники і хвороби зернових,
зернобобових культур та багаторічних трав
 
Повсюди на сходах падалиці після збирання озимої пшениці, на злакових бур’янах спостерігається розвиток фітофагів зернового ентомокомлексу. На 100 п.с. ураховується 10-12 цикадок, 6-8 імаго шведських мух. Продовжується відродження гусениць озимої совки, комахи виявляються за чисельності 0,5 екз. на кв.м. Розвиток та щільність шкідника стримують погодні умови та пересихання верхнього шару грунту.
Гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика закінчують свій розвиток та живлення у посівах кукурудзи, комахи переміщуються до нижньої частини стебел рослин, де будуть зимувати. Заселеність рослин фітофагом складає 2-12%, пошкоджено качанів – 1-5%, середня чисельність гусениць – 1-2 екз. на рослину.    
Триває подальший повільний розвиток на кукурудзі пухирчастої сажки, гельмінтоспоріозу, іржі. Пухирчаста сажка на 20-100% обстежених площ культури охопила від 1 до 10% рослин, максимальне ураження – 18% рослин – у П-Хмельницькому районі, 0,2 тис. га. Гельмінтоспоріозом хворіє 8% рослин у слабкому ступені на 30-50% обстежених площ. Іржа поширилася на 1-2% рослин за слабкого ступеня.
 
Шкідники і хвороби технічних культур
 
Обстеженням цукрових буряків виявляється 1-2% рослин, пошкоджених у слабкому ступені гусеницями совки-гамми за чисельності 2 екз. на рослину. Бурякова коренева попелиця заселила та живитьсяна 2% коренеплодів окремими вогнищами площею 0,5-1 кв.м. Із хвороб триває у слабкому ступені розвиток церкоспорозу за ураження 5-12% рослин, пероноспорозу – 2% рослин, фомоз поширивсяна 3-9% рослин.
На рослинах соняшнику внаслідок дозрівання та посухої погоди відбувається масове відмирання листя, тому діяльність фітофагів майже призупинилася і не впливає на стан посівів, а розвиток хвороб проходить слабко.Ураженість рослин фомозом коливається в межах від 1 до 42% рослин на 25-100% обстежених площ, розвиток хвороби 1-5%. На септоріоз хворіє6-10% рослин. Відмічено перший прояв симптомів білої гнилі, уражено 0,5% кошиків.
Триває заселення посівів озимого ріпаку хрестоцвітими блішками. Фітофаги виявляються на всіх обстежених сходах за заселення 4-10% рослин за чисельності 1-6 екз. на рослину. Спостерігається літ імаго ріпакового пильщика, на 100 п.с. відловлюється 2-5 екз. Розвитку хвороб не зафіксовано.
 
Шкідники і хвороби картоплі та овочів
 
Рослинам капусти продовжують завдавати шкоди гусениці капустяної совки, якими пошкоджено до 12% рослин. Заселеність капусти гусеницями капустяної молі складає 4% рослин. Живлення хрестоцвітих блішок спостерігається на 40% рослин за чисельності 6-15 імаго на рослину. Виявлено ураження 0,5% рослин слизовим бактеріозом.  
 
Шкідники та хвороби плодового саду
 
У плодових садах триває розвиток та живлення яблуневої, грушевої плодожерок. Заселеність яблуневих дерев складає 30-70%, на яких ураховується 3-10% пошкоджених плодів. Розвиток моніліозу (плодової гнилі) відмічений на 1% плодів яблунь.

Багатоїдні шкідники
 
Відбувається подальший літ метеликів листогризучих та підгризаючих совок. На світлопасткуза ніч відловлювалося 1-2 метелика капустяної совки та совки-гамми. Метеликів озимої совки ураховується 1-2 екз., окличної совки – 12-42екз. На світлопастку за ніч попадає 3-8 імаго лучного метелика.
Обстеженням сходів падалиці озимої пшениці виявляються поодинокі нори мишоподібних гризунів. Обстеженням стерні після збирання зернових колосових нори мишей та полівок виявляються на 50% обстежених площ за щільності 1-3 жилі нори на 1 га

У В А Г А!!! ДО ВІДОМА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!!!Постанова Кабінету Міністрів України
від 07 лютого 2018 року № 106 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств "
 
Часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію
(далі - часткова компенсація вартості насіння)
 
Через уповноважений банк
компенсується 80% вартості насіння (без ПДВ),
але не більше 80 000 гривень
на однефермерське господарство або СОК
 
Для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане необхідно:
Крок 1.  придбати насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва у суб’єктів насінництва, зазначених в Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва або у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію.
З реєстрами можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики в розділі РЕЄСТРИ АПК  http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1384
 
Крок 2.   сформувати пакет підтверджуючих документів, які включають:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи), або копія статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу та списку його членів;

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал; сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу – баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою або виписка з банку про рух коштів на поточному рахунку (для СОК, зареєстрованих у поточному році);

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, - у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)

 

Крок 3. подати до уповноваженого банку заявку, підтверджуючі документи та наступні копії:

сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

платіжного доручення про оплату за насіння;

накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;

акта про висів придбаного насіння.

 

У разі закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, одержувачі додатково до зазначених документів подають уповноваженому банку оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 Насіння сільськогосподарських культур, а саме:
атестат на насіння - на базове насіння;
свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;
свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.
 
Крок 4.  отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку
 
Документи для отримання часткової компенсації уповноваженими банками подаються до Мінагрополітики двічі на рік
до 10 липня та 01 грудня поточного року.
 
 
Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
Компенсується 70 відсотків вартості придбаного обладнання та техніки вітчизняного виробництва  без урахування сум податку на додану вартість,  але не більше ніж 3 000 000 гривень на один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив
 
Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (далі – кооператив) молочарського, м’ясного,  плодово-ягідного, овочевого напрямів діяльності, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин. 
Крок 1. вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, з яким можна ознайомитись на сайті Мінагрополітики http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338
Крок 2. сплатити 100 % вартості обладнання та техніки  і ПДВ
Крок 3. отримує обладнання/та техніку з підтвердними документами щодо його передачі
Крок 4. до 1 листопада подає до регіональної комісії з питань надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, утвореної структурним підрозділом облдержадміністрації, що забезпечує виконання функцій з питань агропромислового розвитку (м.Київ, вул.Велика Васильківська, 13/1, к.306, тел. (044) 234-45-87) в паперовому вигляді заявку та такі підтвердні документи:
копію статуту кооперативу та список його членів, дійсний на дату подання заявки;
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для кооперативу та фермерських господарств – членів кооперативу);
відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (для членів кооперативів плодово-ягідного, овочевого, напрямів діяльності, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин);
довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, - у паперовій або електронній формі;
довідку, видану банком із зазначенням реквізитів банківського рахунка кооперативу;
копію платіжного доручення;
акт приймання-передачі техніки та обладнання;
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машини (якщо техніка підлягає обов’язковій державній або відомчій реєстрації).
Крок 5. отримує на поточний рахунок компенсацію 70 відсотків вартості без урахування ПДВ придбаної техніки та обладнання
 
Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва
Фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва
       
 

25 %

за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»

за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»

 
   

15%

за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»

 
 
 


Крок 1. вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, з яким можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики за посиланням http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338
Крок 2. закупити техніку чи обладнання вітчизняного виробництва
Крок 3. подати до уповноваженого банку заявки за двома програмами та підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом

- копію платіжного доручення, що підтверджує оплату через уповноважений банк

- акт приймання-передачі техніки та обладнання

 
Крок 4. отримати компенсацію на рахунок в державному банку
 
Здешевлення кредитів
 
Фермерському господарству та сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу
передбачено компенсацію за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами, залученими у національній валюті
через уповноважений банк
 
у розмірі  1,5 облікової ставки Національного банку,
що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт
до 1 року, обсяг кредиту – не перевищує 500 000 гривень для  покриття виробничих витрат;
до 3 років, обсяг кредиту – не перевищує 9 000 000 гривень для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення
Крок 1.  відкрити рахунок в уповноваженому банку через кредитний договір
Крок 2.    подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи), або копія статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу;

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал; сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу – баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою або виписка з банку про рух коштів на поточному рахунку (для СОК, зареєстрованих у поточному році);

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом

Крок 3.  взяти кредит для покриття виробничих витрат або витрат, пов’язаних з придбанням основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.
Крок 4. щомісяця отримувати компенсацію за сплачені відсотки за кредитним договором в уповноваженому банку.
 
Часткова компенсація витрат, пов’язаних з отриманими дорадчими послугами сільськогосподарським дорадчим службам,
пов’язаних з наданням дорадчих послуг за напрямами: агрономія, ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік, маркетинг, юридичні консультації
у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10 000 гривень на 1 фермерське господарство чи СОК
 
Крок 1.  укласти договір про надання дорадчих послуг
Крок 2.  надати дорадчі послуги згідно з договором
Крок 3.  скласти акт наданих послуг
Крок 4.  подати заявку та підтвердні документи до державного банку:
Крок 5.  отримати компенсацію
 
Бюджетна субсидія на (1 гектар) новоствореним фермерським господарствам
(у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності)
 
Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у розмірі 3000 гривень на 1 гектар
але не більше 60 000 гривень на одне фермерське господарство
 
Крок 1.  Для отримання субсидії новоствореним фермерським господарствам слід особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку й такі підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом.

 
Крок 2.  отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.
 
Бюджетна субсидія фермерським господарствам
(крім новостворених)
 
Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств
у розмірі 12 тис грн на одного члена ФГ
але не більше 40 000 гривень на одне фермерське господарство
Фермерському господарству, голова якого на момент надання заявки має вік до 35 років, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) надається відразу у максимальному розмірі без врахування інших членів господарства.
 
Крок 1.  Для отримання субсидії новоствореним фермерським господарствам слід особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку й такі підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

-копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік для фермерського господарства, а зареєстрованим в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом.

Крок 2.  отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.
 
 
Контактні дані Київського  регіонального відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств
 

 (044) 235 27 08 (м. Київ, вул. В. Васильківська, 13/1, к. 317)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Панасюк Василь Васильович - директор відділення

097 875 25 59

 

Доній Ольга Опанасівна – головний спеціаліст

097 253 14 02