Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!«Служити мистецтву України!» - під таким гаслом пройшло свято культури

8 листопада культпрацівники Переяславщини відзначали своє професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. В святковій  атмосфері всіх присутніх вітали голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Григорович Качкалда та виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Андрій Григорович Коркач.

Кращим із кращих вони вручили подяки та грамоти від обласного  управління культури, національностей та релігії, подяки від Переяслав-Хмельницької РДА та районної ради. Грамотою від обласного управління культури було відзначено керівника народного фольклорного колективу «Строківчанка» клубу с.Строкова - Світлану Федорівну Сахно, керівника народного фольклорно-етнографічного колективу «Яблунька» БК с.Пологи-Яненки - Миколу Івановича Зражевського та керівника  народного театрального колективу «Світоч» - Наталію Іванівну Філімончук БК с.Світанок.

Від Переяслав-Хмельницької РДА та райради подяки отримали керівник народного аматорського хору «Дніпрові хвилі» БК с.Циблі – Микола Олександрович Козачук, директор БК с.Гланишів – Ніна  Михайлівна Самійленко, охоронець РБК – Шевченко Микола Дмитрович, директор БК с.Хоцьки – Наталія Федосіївна Буря.

Начальник відділу культури Віталій Ігорович Біденко також відзначив кращих працівників культури та оголосив переможців щорічної номінації відділу культури:  «Дорогою Добра» та «Покровитель  культури  рідного  села».  Ними  стали  керівник  ФГ «Губар П.І.» -  Петро Іванович Губар  та  родина Григоренків  Василя Миколайовича та Тетяни Миколаївни ФГ «Альта»  с.Дем’янці. Це люди, які  щиросердно вболівають всіма фібрами душі за розвиток культури не лише в своєму селі, а й в районі.

Багатьом працівникам культури було вручено статуетки «Оскар» в різних  номінаціях. Не забули і про ветеранів праці, які тепер на заслуженному відпочинку: крім вдячних оплесків від колег, вони отримали квіти та статуетки «Корифей культури».

Свято пройшло урочисто, по-сімейному комфортно та весело, як завжди  це виходить у працівників культури.

Відділ культури щиро дякує спонсорам свята керівникам ФГ : «Україна»- Поралу Г.С., «Волошка» - Кузьменку О.І., «Володар» - Бузницькому В.І., ПП«Соснова» - Павлушку Ю.І.

 Хай добро, яке ви несете людям, щедро родить на ваших нивах високими  врожаями зернових культур.

 

       

          


 
         

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

З нагоди Всеукраїнського  Дня  Бібліотек  у  сесійній  залі  РДА   вітання  приймали   бібліотечні  працівники  району.

Зі  щирими словами  подяки до  всіх  звернулися  голова  Переяслав- Хмельницької   районної  ради  Петро  Григорович  Качкалда  та  в.о. голови Переяслав-Хмельницької  РДА Андрій  Григорович  Коркач. Вони наголосили на тому, що не  дивлячись  на  розвиток  новітніх  технологій, книга  залишається  духовним  та  інформаційним  джерелом  доброго й вічного, а   працівники  бібліотек є  збирачами, хранителями, дослідниками  духовної  спадщини поколінь. 

За  плідну  працю на  бібліотечній  ниві, з нагоди свята,  бібліотекарів    привітав  начальник  відділу  культури Віталій Ігорович  Біденко. Багатьох  з них  було  відзначено  подяками  та грошовими  винагородами  відділу культури, районної  ради  та районної державної адміністрації .  

Подякою   Обласного управління  культури відзначено  бібліотекаря с. Дем’янці – Зою  Віровку, а  Подякою  Київської  обласної  профспілкової організації працівників  культури  відзначено  бібліотекаря І категорії  районної бібліотеки для дітей  - Ольгу  Марченко.

Районна  галузева  рада  голів профкомів  також долучилася  до вітань  та  надала  кошти   на поїздку в  Буки.   
Музичне  вітання  всім дарував  вокальний  дует  РБК «Друзі»  у складі Миколи  Гриценка  та Анатолія Олексенка.   

Інф. відділу культури РДА                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

                   

                          

  

 

ЗРАЗКОВИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ КОЛЕКТИВ «РЕВЕРАНС ОТРИМАВ «ГРАН-ПРІ»

В суботу, 28 вересня 2019 року, за підтримки Міністерства культури України та Національної хореографічної спілки України в м. Києві, у концертній залі Палацу культури "Дарниця" відбувся XXVI-й Міжнародний фестиваль - конкурс мистецтв "ДЖЕРЕЛО НАДІЙ", в якому взяв участь зразковий хореографічний колектив "Реверанс" Будинку культури с. Велика Каратуль (керівник Владислава Девко) та отримав "Гран-прі" у номінації «Народна стилізація» з композицією "Цвіте терен". Також колектив був нагороджений кубком та дипломами "За кращу майстерність виконання" та "Кращий сценічний костюм". Конкурс оцінювало професійне журі та президент МФКМ "Джерело Надій " - Кузьменко Світлана Миколаївна.         

Колектив завдячує відділу культури Переяслав-Хмельницької РДА за підтримку та можливість взяти участь у конкурсі.


  

НАША «ПОМОКЛЯНОЧКА» ЧАРУВАЛА ГЛЯДАЧА В БОЛГАРІЇ!

З 20 по 23 вересня 2019 року народний аматорський фольклорний колектив «Помокляночка»,  взяв участь в Міжнародному фестивалі  конкурсі  української  пісні «Море от ритми», що пройшов  в рамках  фестивалю  болгарської  пісні: «Таланти XXI століття» - місто Балчик (Болгарія) та  отримав   диплом   Лауреата  І ступеня  і  золоті медалі.

У номінації «Болгарська  пісня» - «Помокляночка» отримала  Грамоту за третє місце  серед  40  колективів  з України. А  загалом, у  фестивалі конкурсі  взяли  участь  колективи  з Угорщини, Польщі, Молдови та  Болгарії. До всіх  нагород колективу та керівника, в їх арсенал додався  диплом  за  участь  у  концертах, присвячених  Дням  України в Болгарії.

Учасники  та керівники  творчого  колективу  Помоклівського  Будинку культури щиро вдячні  за  підтримку  спонсорам, які допомогли  коштами, білетами,  транспортом, щоб  забезпечити  комфортне   перебування  аматорів  на  фестивалі,  а  саме:  Юрію Івановичу Павлушку  -  керівникові  ПП «Соснова»,  Коновалову Ігорю Олеговичу – директору  ПП «Євросем»  та його заступнику Володимиру  Івановичу  Савченку, Вовчанівському Василю Петровичу -  голові  Ташанської ОТГ  та   його  заступнику  Клименку Миколі Васильовичу,  керівнику ПП «Земля Переяславщини» -  Яремі Олександру Григоровичу. Вже  в  листопаді  цього  року,   на  «Помокляночку»  чекають  на  фестивалі  з  фольклору  в  м.Запоріжжі. 

Нам є  ким  пишатися, друзі! Нових  творчих  звершень  та  перемог, дорогі  аматори  сцени Переяславщини!

Інф. відділу культури РДА

   


  


         

 

НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ

З нагоди Міжнародного дня туризму в селі Дем’янці , в рамках програми «Туризм Київщини. Перезавантаження», було організовано культурно- просвітницький захід, на якому відбулося урочисте вручення QR-коду
« Петро Дремлюга - учасник бою під Крутами»
Захід організовано відділом культури Переяслав-Хмельницької РДА спільно з відділом освіти та громадської ініціативи «Корінь нації». Учасників заходу вітали заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА - Анна Сергіївна Скляренко, методист з питань розвитку туризму РБК , представник громадської ініціативи «Корінь нації» - Микола Миколайович Богатир, сільський голова Дем’янець – Микола Васильович Мамітько, якому і було вручено QR-код.

За сприяння керівника сільськогосподарського приватного підприємства «Альта» Василя Миколайовича Григоренка було організовано туристичну мандрівку маршрутом «Незвідана Переяславщина», яку із задоволенням відвідали школярі Малокаратульської та Демянецької ЗОШ.

З нагоди 140- річчя з дня народження композитора, поціновувача класичної музики, уродженця села Дем’янці, Павла Івановича Сениці, для учасників заходу було організовано експрес - екскурсію до сільського історичного музею,що знаходиться в приміщенні Будинку культури, яку провела заступник директора Демянецької ЗОШ - Людмила Віталіївна Аронська.

Відділ культури завдячує усім,хто долучився до проведення цього заходу,а саме: Григоренку Василю Миколайовичу –керівникові ПП «Альта», сільському голові - Мамітьку Миколі Васильовичу, заступнику директора школи - Людмилі Віталіївні Аронській, керівнику вокального гуртка «Співаночка» районного Будинку дитячої та юнацької творчості Людмилі Семенівні Погребній та її вихованцям, учням місцевої школи, працівникам Будинку культури та бібліотеки, творчому колективу РБК.

Відділ культури райдержадміністрації

  

           
          

НОВІ ЗВЕРШЕННЯ «СТРОКІВЧАНКИ»

22 вересня 2019 року народний аматорський фольклорний колектив «Строківчанка» сільського клубу с.Строкова (керівник Світлана Сахно), здобув Диплом І ступеню у номінації «фольклорні колективи» на XII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі аматорської творчості «Пісенні візерунки», який проходив у місті Буча, Київської області. Це далеко не перша поїздка на фестивалі цього колективу. Цей рік для «Строківчанки» був щедрим на нагороди. Пишаємося нашими аматорами!

Інф. відділу культури РДА

   

Дніпро Ревучий

Науковці, громадські діячі, чиновники, військові, спортсмени та навіть колишні жителі затоплених сіл вчетверте перепливали Дніпро в районі Переяслава, незважаючи на штормовий вітер і метрові хвилі. Плавці з Переяславщини, Києва, Кропивницького, Кременчуга, Обухова та Борисполя подолали дистанції 10 і 3,7 км з правого берега - на лівий (з Трахтемирова і Батуриної гори - до околиць Переяслава). Подія відбулася в рамках спортивно- культурологічної акції «Дніпро Ревучий», що має на меті досить багато завдань, а саме:

  • Збереження пам’яті про унікальні затоплені місця Переяславщини;
  • Популяризація активного та здорового способу життя;
  • Збереження української історії та культури;
  • Формування патріотичної та екологічної свідомості;
  • Розвиток туристичного потенціалу;
  • Сприяння розвитку творчих ініціатив молоді.

Захід відновлює пам’ять про забуті затоплені місця, де похований скарб української культури. Саме тут пройшов найбільш інтенсивний творчий період Т. Шевченка, де й народилися його геніальні величні пророчі твори. Збереження національної пам’яті та пропагування національної ідеї сьогодні – це невід’ємний пріоритет для української держави.  

 Саме тому, «Дніпро Ревучий»- це не лише подія, в рамках якої перепливають найбільшу річку України, але й комплекс ряду культурно-просвітницьких заходів, яких з року в рік стає все більше й більше. «Дніпро Ревучий» набирає обертів і тому в цього разу організатори трішки змінили основну локацію для кращого рівня проведення заходу, зробити його в триденний термін та додали дещо нового.

28 червня 2019 року відбулось відкриття довгострокової виставки клеймованої цегли з архітектурних споруд затоплених сіл, а також інших об’єктів Київщини та України (Туристично-інформаційний центр «Переяслав», за центральною сценою міста).  Її автором є засновник «Дніпро Ревучого» Микола Богатир.

29 червня 2019 року, а це основний день,  відбулись основні події заходу. Дуже зручним для такого міроприємства стала нова центральна локація – територія дитячого табору «Скаутвілль», що в урочищі Козинські горби.  Владислав Шекмар відкрив захід виконанням авторської музичної роботи в сучасному етнічному стилі, а продовжила вести захід чудова ведуча Ольга Аніскіна. До вітального слова було запрошено міського голову Переяслава Тараса Костіна (втретє перепливає Дніпро в рамках «Дніпра Ревучого») та заступника голови РДА Анну Скляренко.  Відразу після вітальних слів учасники в рамках брифінгу ознайомилися із деталями участі та заходами безпеки. Варто відзначити, що цього річ супровід був на належному рівні. Долучилась також і водна поліція. Дмитро Полупан, представник спортивної організації UNITED ATHLETES, забезпечив учасників спеціальними буйками для плавців, яких видно на воді здалеку і які дозволяють утриматися плавцеві на воді в разі виникнення судоми.

Однозначно історичною подією «Дніпра Ревучого» є введення в програму проекту запливу на марафонську дистанцію (10 км.) від Трахтемирова, а також презентація нової книги з серії «Затоплені села Переяславщини" -  "Нам Підсінне тепер тільки сниться...". 448 сторінок спогадів і документів, що відтворюють історію села від часу його створення. Упорядниками книги стали співорганізатор  заходу «Дніпро Ревучий», уродженець Трахтемирова  Микола Михняк  та науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Світлана Зубер. Презентацію провів голова ГО «Старий Дніпро» Віталій Іващенко. Також, на заході можна було ознайомитися з краєзнавчими виставками на тему затоплених сіл і туризму, які забезпечили  ГО «Старий Дніпро» , Переяслав-Хмельницька районна бібліотека, Наталя та Віктор Ревега (нові дослідження по селу Комарівка), ГІ «Корінь нації», відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА.

Не минаючи традиції, до слова запрошувались і представники затоплених сіл. Микола Михняк розповів про цікаві факти з життя у Трахтемирові, а Василь Ревега про Комарівку . Раніше виступали представники с Зарубинці, В’юнищі, Козинці. 

Багато нових досягнень  обласного патріотично-просвітницького проекту «Корінь нації-мандрівка Україною крізь» було представлено на заході «Дніпро Ревучий», який включений до проекту першого. Завдяки фотовиставці, кожен бажаючий міг  ознайомитися також і з QR-кодами, які несуть спеціальну патріотичну, туристичну, екологічну та причетну до затоплення найближчих сіл інформацію. Чудові вишиті роботи по темі «Затоплені села Переяславщини» від творчої спілки «Мистецтво життя» представила вишивальниця Ніна Лазенко. Ці експонати варті почесного місця в музеї. У добірку партнерів «Дніпра Ревучого» - Гіс-Асоціації України є теж не мало досягнень та напрацювань по даній темі, але плідна співпраця продовжується. Найбільш успішним результатом може бути віртуалізація тих місць,  що сьогодні є під водою. Такі проекти будуть цікаві  не лише науковцям, але і туристам.

Сам же заплив проходив у складних умовах через шквальний вітер та високі хвилі. Не дивлячись на це, до місця старту приїхало до 30 плавців-любителів, з яких  21 наважились перепливати Дніпро.

16 чолові  брали участь в запливі на 3.7 км (старт від Зарубиної гори). Не дивлячись на те, що даний заплив не має формату змагань і тут не нагороджують за місця, все ж таки кожному, хто фінішує власним ходом видається спеціальна медаль та сертифікат фінішера із зазначенням часу. Кращий результат у запливі на 3.7 км як і минулого року показав Киянин Андрій Васильєв – 1 год 08 хв.

В історичному, марафонському запливі на 10 км (старт від Трахтемирова), взяло участь 5 плавців з Кременчуга, Києва, Переяслава-Хмельницького та с. Лецьки (Переяслав-Хмельницький район). Кращий результат показав Сергій Кірчик з Кременчуга, тренер з плавання, організатор спортивних заходів та запливів. 10-ти кілометрову дистанцію він спромігся пройти за 3 год. 33 хв.  Наші земляки теж показали досить не погані результати по при таку погоду. Юрій Герасименко проплів за 4 год 20 хв  8 км, а Микола Богатир з таким же часом повну дистанцію - 10 км.

Всі учасники отримали свої нагороди та скуштували смачної каші. Традиційно, організатори визначали та нагороджували команду, представників якої було найбільше в запливі. Команда «Старого Дніпра» виборола спеціальний кубок та поповнить колекцію нагород у своєму офісі.

 Ярина Буренко виконала музичний твір гурту «Кому Вниз» на слова Т. Шевченка  - «Холодний Яр». Варто зазначити що цей твір був написаний 1845 року у затопленому селі В’юнищі, неподалік місця проведення заходу «Дніпро Ревучий».

У вечірній програмі було передбачено  «Багаття дружби», обговорення перспектив заходу,  а наступного дня, після ночівлі в таборовому містечку, в рамках спортивно-культурологічної акції «Дніпро Ревучий», кожен її учасник мав можливість поплавати на байдарках над затопленими селами навпроти трахтемирівських гір.

Всі витрати взяли на себе організатори та партнери.

ОРГАНІЗАТОРИ: Громадська ініціатива «Корінь нації»; Переяслав-Хмельницька РДА, Переяслав-Хмельницька міська рада, ГО «Старий Дніпро»; КПГО «Переяславський скарб»; сільська рада с. Циблі, дитячий табір «Скаутвіль».

ПАРТНЕРИ: Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний молодіжний центр; ГІС Асоціація-України, Національний історико-етнографічний заповідник  «Переяслав»;  Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів», Туристично-інформаційний центр «Переяслав»; «Укрпромпостач-95», НЦК «Зустріч», Переяслав-Хмельницький РБК; Креативна Рекламна Агенція «Фокус Медіа»; газета «Вісник Переяславщини»; ТРК «Альта», інтернет видання «Новий Погляд», газета «Діловий Переяслав»,  творча спілка «Мистецтво життя», Музична школа NEVER GIVE UP, «UNITED ATHLETES».

P.S. Захід «Дніпро Ревучий» завершено, але робота на реалізацію його завдань не припиняється. До наступного року планується відкриття спеціального історико-краєзнавчого музею, інформаційного центру з патріотичними об‘єктами Київщини, створення оглядового майданчику на затоплені села (куди цього року вже приїздило в рамках патріотично-просвітницьких і туристичних заходів понад 1000 дітей і дорослих), встановлення пам’ятнику затопленим селам, друк  тематичних книг, тощо. Організатори планують удосконалити і сам захід «Дніпро Ревучий», але про конкретні нововведення інформація буде опублікована наступного разу.

  


  


   

Славний творчий шлях, довжиною в 25 років

16 червня 2019 року в сільському Будинку культури села Вовчків відбулося велике свято. Свій 25-річний ювілей відзначив художній колектив  «Червона калина».

Творчий  колектив разом з його назвою, утворився у 1994 році з великого бажання односельчан, закоханих в  мистецтво та народну  пісню.  Учасники  колективу - люди особливі: кожен з них на вагу золота.  

У  репертуарі колективу понад 200 різножанрових  творів.

«Червона  калина» – є візитівкою в культурно-мистецькому житті села  та району. Популяризуючи кращі зразки народної української пісні, що  передавалася з  покоління в покоління, як святий, неоціненний, народний скарб і є одним з найяскравіших квіток у вінку пісенного жанру  переяславського  краю.

Ансамбль пишається своїми творчими здобутками. В його арсеналі  чимало  дипломів  та  подяк  відділу  культури та Переяслав-Хмельницької  районної державної  адміністрації, в  його  перспективі  звичайно ж, здобуття  почесного  звання  «народний».

Велику допомогу в організації та проведенні свята надали працівники районного відділу культури на чолі з начальником Віталієм Біденком.

Колектив дякує постійним меценатам Романенку В.І., Забарі І.В., Розовику Ю.М. та усім хто прийшов розділити радість нашого свята!

Інф. відділу культури РДА