Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!ПЕРЕГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ « БІЛЬ І КРИК ДУШІ ПІД ЗНАКОМ ЧОРНОБИЛЬ»

14 грудня – день вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Це день, коли згадують про понад 600 тисяч людей, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії. Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. Трагедії, яка змусила покинути свої домівки сотні тисяч людей, і наслідки якої ми відчуваємо до сьогодні. Частина із них захистила нас від трагедії, заплативши найціннішим – своїм життям. І найменше, що ми можемо зробити – це завжди пам’ятати про тих, хто причетний до ліквідації наслідків, вшановувати їхню пам’ять і намагатися зробити усе, щоб така трагедія більше не повторилася.

Вшановуючи пам'ять ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, Переяслав-Хмельницька районна бібліотека підготувала перегляд літератури « Біль і крик душі під знаком Чорнобиль».

"ЦЕ МОЯ УКРАЇНА" - ПІД ТАКОЮ НАЗВОЮ В ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ РОЗГОРНУТО КНИЖКОВО-ІЛЮСТРАТИВНУ ВИСТАВКУ

14 жовтня в Україні є особливим днем, який щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої держави. У цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці, у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також уже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. А починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника України.

"Це моя Україна" - під такою назвою в Переяслав-Хмельницькій центральній районній бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку з нагоди  цих свят.

Література на виставці розташована за розділами "Козацькому роду нема переводу", "Памʼятай ! Ти нащадок своїх героїв ", "Слава захисникам України", «Релігійне свято Покрова».

Кожний розділ знайомить користувачів із певними періодами історії України, з тими героями, які відстоювали і відстоюють незалежність нашої Вітчизни. Це поєднання минулого і сучасного: патріотизм воїнів УПА та мужність і нескореність героїв нашого часу.

У районній  бібліотеці для дітей створено перегляд літератури , з метою розширення знань у юних читачів про історію славного українського козацтва, виховання почуття патріотизму.

Перегляди розташовані в центральній районній бібліотеці і надані для ознайомлення читачів.

08 СЕРПНЯ 2020 РОКУ НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ СПОРТИВНО-КУЛЬТУРНИЙ, ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД «ДНІПРО-РЕВУЧИЙ 2020»

08 серпня 2020 року  на Переяславщині відбудеться спортивно-культурний, просвітницький захід «ДНІПРО РЕВУЧИЙ», метою якого є популяризація активного та здорового способу життя, збереження пам’яті про унікальні затоплені місця Переяславщини, збереження української історії та культури, формування патріотичної свідомості, розвиток туристичного потенціалу Переяславщини. 

ПРОГРАМА

спортивно-культурологічного заходу «ДНІПРО-РЕВУЧИЙ 2020»

 08 серпня 2020 року

• 07:00 - збір біля готельного комплексу «Пектораль»

• 07.15 – від’їзд від «Пекторалю» до місця проведення заходу

• 07.45 – реєстрація учасників, видача буйків, інструктаж

• 08.10 – відкриття заходу

• 09.00 – переправа учасників на іншу сторону берегу р. Дніпро до місця старту

• 09.20 – інструктаж, розминка

• 09.30 – старт на 3 та 10 км (одночасно, з одного місця)

• 09:30 - заплив на 250 м*(за наявності сприятливих погодних умов та стану води біля берегу)

• 10.15 - 12.30 – фініш учасників запливу на 3 км (12:30 – закриття траси на 3 км)

• 11:45 – 14:30 – фініш учасників запливу на 10 км (14:30 – закриття траси на 10 км)

• 12:45 – голосування учасників заходу (учасників запливу, культурної програми, глядачів) за назву півострову, на якому проходить Дніпро-Ревучий. Історична подія, де кожен може стати її частиною

• 13.30 – блок ексклюзивних презентацій, у тому числі й нової книги про Трахтемирів та Монастирок. Конкурси, змагання з гирьового виду спорту, інші культурно-просвітницькі заходи та виступи художнього колективу

• 16.00 – нагородження учасників та переможців.
• 16.30 – закриття офіційної частини заходу, додаткова програма.

(вільне спілкування, відпочинок на яхті*, на байдарках, споглядання за зорями…)

 

Деталі за тел: 093 744 12 93; 095 258 48 48.

 

"Дніро Ревучий 2020". Як доїхати?

Все дуже просто. 
1) На з'їзді з об'їздної траси до табору "Славутич" буде розмітка. Вона й доведе до місця призначення. 
2) Відкриваєте Гугл, вставляєте ось це посилання (координати) 50.018260, 31.441499 і вся необхідна інформація у вас в телефоні. Нічого складного. 

«Служити мистецтву України!» - під таким гаслом пройшло свято культури

8 листопада культпрацівники Переяславщини відзначали своє професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. В святковій  атмосфері всіх присутніх вітали голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Григорович Качкалда та виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Андрій Григорович Коркач.

Кращим із кращих вони вручили подяки та грамоти від обласного  управління культури, національностей та релігії, подяки від Переяслав-Хмельницької РДА та районної ради. Грамотою від обласного управління культури було відзначено керівника народного фольклорного колективу «Строківчанка» клубу с.Строкова - Світлану Федорівну Сахно, керівника народного фольклорно-етнографічного колективу «Яблунька» БК с.Пологи-Яненки - Миколу Івановича Зражевського та керівника  народного театрального колективу «Світоч» - Наталію Іванівну Філімончук БК с.Світанок.

Від Переяслав-Хмельницької РДА та райради подяки отримали керівник народного аматорського хору «Дніпрові хвилі» БК с.Циблі – Микола Олександрович Козачук, директор БК с.Гланишів – Ніна  Михайлівна Самійленко, охоронець РБК – Шевченко Микола Дмитрович, директор БК с.Хоцьки – Наталія Федосіївна Буря.

Начальник відділу культури Віталій Ігорович Біденко також відзначив кращих працівників культури та оголосив переможців щорічної номінації відділу культури:  «Дорогою Добра» та «Покровитель  культури  рідного  села».  Ними  стали  керівник  ФГ «Губар П.І.» -  Петро Іванович Губар  та  родина Григоренків  Василя Миколайовича та Тетяни Миколаївни ФГ «Альта»  с.Дем’янці. Це люди, які  щиросердно вболівають всіма фібрами душі за розвиток культури не лише в своєму селі, а й в районі.

Багатьом працівникам культури було вручено статуетки «Оскар» в різних  номінаціях. Не забули і про ветеранів праці, які тепер на заслуженному відпочинку: крім вдячних оплесків від колег, вони отримали квіти та статуетки «Корифей культури».

Свято пройшло урочисто, по-сімейному комфортно та весело, як завжди  це виходить у працівників культури.

Відділ культури щиро дякує спонсорам свята керівникам ФГ : «Україна»- Поралу Г.С., «Волошка» - Кузьменку О.І., «Володар» - Бузницькому В.І., ПП«Соснова» - Павлушку Ю.І.

 Хай добро, яке ви несете людям, щедро родить на ваших нивах високими  врожаями зернових культур.

 

       

          


 
         

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

З нагоди Всеукраїнського  Дня  Бібліотек  у  сесійній  залі  РДА   вітання  приймали   бібліотечні  працівники  району.

Зі  щирими словами  подяки до  всіх  звернулися  голова  Переяслав- Хмельницької   районної  ради  Петро  Григорович  Качкалда  та  в.о. голови Переяслав-Хмельницької  РДА Андрій  Григорович  Коркач. Вони наголосили на тому, що не  дивлячись  на  розвиток  новітніх  технологій, книга  залишається  духовним  та  інформаційним  джерелом  доброго й вічного, а   працівники  бібліотек є  збирачами, хранителями, дослідниками  духовної  спадщини поколінь. 

За  плідну  працю на  бібліотечній  ниві, з нагоди свята,  бібліотекарів    привітав  начальник  відділу  культури Віталій Ігорович  Біденко. Багатьох  з них  було  відзначено  подяками  та грошовими  винагородами  відділу культури, районної  ради  та районної державної адміністрації .  

Подякою   Обласного управління  культури відзначено  бібліотекаря с. Дем’янці – Зою  Віровку, а  Подякою  Київської  обласної  профспілкової організації працівників  культури  відзначено  бібліотекаря І категорії  районної бібліотеки для дітей  - Ольгу  Марченко.

Районна  галузева  рада  голів профкомів  також долучилася  до вітань  та  надала  кошти   на поїздку в  Буки.   
Музичне  вітання  всім дарував  вокальний  дует  РБК «Друзі»  у складі Миколи  Гриценка  та Анатолія Олексенка.   

Інф. відділу культури РДА                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

                   

                          

  

 

ЗРАЗКОВИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ КОЛЕКТИВ «РЕВЕРАНС ОТРИМАВ «ГРАН-ПРІ»

В суботу, 28 вересня 2019 року, за підтримки Міністерства культури України та Національної хореографічної спілки України в м. Києві, у концертній залі Палацу культури "Дарниця" відбувся XXVI-й Міжнародний фестиваль - конкурс мистецтв "ДЖЕРЕЛО НАДІЙ", в якому взяв участь зразковий хореографічний колектив "Реверанс" Будинку культури с. Велика Каратуль (керівник Владислава Девко) та отримав "Гран-прі" у номінації «Народна стилізація» з композицією "Цвіте терен". Також колектив був нагороджений кубком та дипломами "За кращу майстерність виконання" та "Кращий сценічний костюм". Конкурс оцінювало професійне журі та президент МФКМ "Джерело Надій " - Кузьменко Світлана Миколаївна.         

Колектив завдячує відділу культури Переяслав-Хмельницької РДА за підтримку та можливість взяти участь у конкурсі.


  

НАША «ПОМОКЛЯНОЧКА» ЧАРУВАЛА ГЛЯДАЧА В БОЛГАРІЇ!

З 20 по 23 вересня 2019 року народний аматорський фольклорний колектив «Помокляночка»,  взяв участь в Міжнародному фестивалі  конкурсі  української  пісні «Море от ритми», що пройшов  в рамках  фестивалю  болгарської  пісні: «Таланти XXI століття» - місто Балчик (Болгарія) та  отримав   диплом   Лауреата  І ступеня  і  золоті медалі.

У номінації «Болгарська  пісня» - «Помокляночка» отримала  Грамоту за третє місце  серед  40  колективів  з України. А  загалом, у  фестивалі конкурсі  взяли  участь  колективи  з Угорщини, Польщі, Молдови та  Болгарії. До всіх  нагород колективу та керівника, в їх арсенал додався  диплом  за  участь  у  концертах, присвячених  Дням  України в Болгарії.

Учасники  та керівники  творчого  колективу  Помоклівського  Будинку культури щиро вдячні  за  підтримку  спонсорам, які допомогли  коштами, білетами,  транспортом, щоб  забезпечити  комфортне   перебування  аматорів  на  фестивалі,  а  саме:  Юрію Івановичу Павлушку  -  керівникові  ПП «Соснова»,  Коновалову Ігорю Олеговичу – директору  ПП «Євросем»  та його заступнику Володимиру  Івановичу  Савченку, Вовчанівському Василю Петровичу -  голові  Ташанської ОТГ  та   його  заступнику  Клименку Миколі Васильовичу,  керівнику ПП «Земля Переяславщини» -  Яремі Олександру Григоровичу. Вже  в  листопаді  цього  року,   на  «Помокляночку»  чекають  на  фестивалі  з  фольклору  в  м.Запоріжжі. 

Нам є  ким  пишатися, друзі! Нових  творчих  звершень  та  перемог, дорогі  аматори  сцени Переяславщини!

Інф. відділу культури РДА

   


  


         

 

НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ

З нагоди Міжнародного дня туризму в селі Дем’янці , в рамках програми «Туризм Київщини. Перезавантаження», було організовано культурно- просвітницький захід, на якому відбулося урочисте вручення QR-коду
« Петро Дремлюга - учасник бою під Крутами»
Захід організовано відділом культури Переяслав-Хмельницької РДА спільно з відділом освіти та громадської ініціативи «Корінь нації». Учасників заходу вітали заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА - Анна Сергіївна Скляренко, методист з питань розвитку туризму РБК , представник громадської ініціативи «Корінь нації» - Микола Миколайович Богатир, сільський голова Дем’янець – Микола Васильович Мамітько, якому і було вручено QR-код.

За сприяння керівника сільськогосподарського приватного підприємства «Альта» Василя Миколайовича Григоренка було організовано туристичну мандрівку маршрутом «Незвідана Переяславщина», яку із задоволенням відвідали школярі Малокаратульської та Демянецької ЗОШ.

З нагоди 140- річчя з дня народження композитора, поціновувача класичної музики, уродженця села Дем’янці, Павла Івановича Сениці, для учасників заходу було організовано експрес - екскурсію до сільського історичного музею,що знаходиться в приміщенні Будинку культури, яку провела заступник директора Демянецької ЗОШ - Людмила Віталіївна Аронська.

Відділ культури завдячує усім,хто долучився до проведення цього заходу,а саме: Григоренку Василю Миколайовичу –керівникові ПП «Альта», сільському голові - Мамітьку Миколі Васильовичу, заступнику директора школи - Людмилі Віталіївні Аронській, керівнику вокального гуртка «Співаночка» районного Будинку дитячої та юнацької творчості Людмилі Семенівні Погребній та її вихованцям, учням місцевої школи, працівникам Будинку культури та бібліотеки, творчому колективу РБК.

Відділ культури райдержадміністрації