Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Нарада керівників закладів загальної середньої освіти

10 квітня 2019 року в залі засідань Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти.
У роботі наради взяли участь голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко та начальник відділу освіти Таміла Дубина.
У ході заходу розглянуто такі  питання: про порядок завершення 2018/2019 навчального року та проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти; про хід проведення двомісячника благоустрою; про результати атестації педагогічних працівників у 2018/2019 навчальному році; про організацію національно-патріотичного виховання в районі; про проведення навчально-польових зборів та практичних стрільб з юнаками; про деякі питання організації у 2019 році підвищення кваліфікації педагогічних працівників у зв’язку  із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»; про методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році; щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році; про формування закладами освіти району замовлення на курси підвищення кваліфікації на 2019/2020 навчальний рік; про захист неповнолітніх від негативних явищ в учнівському середовищі.
По завершенню наради прийнято відповідні рішення.
 
Інф. Переяслав-Хмельницького
районного методичного  кабінету


 

Відбулося засідання атестаційної комісії відділу освіти

02-04 квітня 2019 року відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти. Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

У 2018/2019 навчальному році підлягли атестації 56 педагогічних працівників закладів загальної освіти та закладів дошкільної освіти району.

Рішенням  атестаційної комісії ІІ рівня 5 педагогам присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 3 педагогам присвоєно педагогічне звання «старший учитель», 35 педагогічних  працівників атестовано  на  відповідність  раніше  присвоєній  кваліфікаційній  категорії  «спеціаліст  вищої  категорії», 1  - на  відповідність раніше  присвоєного  педагогічного  звання  «учитель – методист», 18  -  на  відповідність  раніше  присвоєного  педагогічного  звання  «старший  учитель», 1 – на  відповідність  раніше  присвоєного  педагогічного  звання  «старший  вихователь».

4 керівників закладів загальної середньої освіти, 3 керівників закладів дошкільної освіти та 7 заступників директорів закладів загальної середньої освіти проатестовано на відповідність займаній посаді.

Відділ освіти райдержадміністрації


 

Відбулося заняття обласної школи передового педагогічного досвіду під керівництвом вчителя трудового навчання Полого-Вергунівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Ярослава Солодухи

27 березня 2019 року на базі КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» відбулося друге заняття обласної школи передового педагогічного досвіду під керівництвом вчителя трудового навчання Полого-Вергунівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Ярослава Солодухи. Традиційно, слухачами стали вчителі трудового навчання Переяслав-Хмельницького району, міста Переяслав-Хмельницький та Київської області. 
У теоретичній частині заходу Ярослав Солодуха презентував послідовність процесу проектування виробу. Особлива увага відводилася саме організаційно-підготовчому та конструкторському етапах проектування. З невичерпним ентузіазмом керівник ділився своїми оригінальними ідеями щодо художнього конструювання виробів. Присутні були вражені від творчого потенціалу Ярослава Солодухи. Не менш вражаючою стала і практична частина заняття. Слухачі із задоволенням і зацікавленністю поринули у виготовлення виробів технікою газетоплетіння. Під керівництвом талановитого, досвідченого вчителя всі долучилися до виготовлення декоративної вази. Присутні отримали емоційне задоволення під час практичної роботи.
Керівник методичної комісії вчителів трудового навчання Переяслав-Хмельницького району Анатолій Науменко поділився з присутніми своїми творчими доробками. Учасники заходу долучилися до створення виробів технікою орігамі.
Друге заняття ОШППД пройшло в поєднанні плідної творчої праці, живого спілкування та дружньої атмосфери.


Науково-практичний семінар педагогічних працівників

26 березня 2019 року в залі Будинку вчителя відбувся науково-практичний семінар університету психолого-педагогічних знань «Гуманістична спрямованість освіти як умова духовного розвитку особистості та громади».
У заході прийняли участь:
Таміла Дубина, начальник відділу освіти Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації;
Надія Каменська, голова ради Профспілки працівників освіти і науки Переяслав-Хмельницького району;
Олена Петрик, виконуюча обов’язки завідуючої методичним кабінетом;
            керівники закладів загальної середньої та дошкільної освіти, педагоги-організатори, практичні психологи та наукові працівники вищих закладів освіти України.
            Учасниками були розглянуті питання:
–        Духовний розвиток особистості, як основа нової світоглядної парадигми;
–        Гуманістична спрямованість інноваційних психологічних технологій у духовному розвитку особистості;
–        Українська сім'я – вісь цивілізаційного розвитку особистості;
–        Соціально-психологічне забезпечення розвитку особистості громадянина і громадянського суспільства.
Семінар  пройшов в теплій дружній атмосфері. Навіть під час кави-брейк, організованій завдяки районній організації Профспілки працівників освіти і науки, наші колеги  обговорювали питання, які виникали в ході роботи та  ділились своїми здобутками.
 
   

Семінар шкільних бібліотекарів

У теплій і щирій атмосфері 21 березня 2019 року відбувся навчально-методичний семінар шкільних бібліотекарів «Інформаційна платформа: ресурси в бібліотечному середовищі» на базі бібліотеки ДВНЗ  «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди».
Ольга Шкира, директор бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», ознайомила з інформаційно-комунікаційними технологіями в університетській бібліотеці.
 Світлана Герасіна, кандидат психологічних  наук, доцент  кафедри психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», провела психологічний тренінг «Позитивне мислення - джерело енергії, натхнення й оптимізму особистості».
Інна Корж, завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький  ДПУ імені Григорія Сковороди», розповіла про впровадження УДК в систему освітянських бібліотек.
Ніна Обертій, завідуюча відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», презентувала інформаційні ресурси університетської бібліотеки.
Любов Забарило, завідуюча відділом комплектування та наукової обробки літератури та Лідія Губар, завідуюча відділом обслуговування бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», поділилися досвідом розстановки бібліотечних фондів у книгозбірні.
Наталія Левченко, методист методичного кабінету відділу освіти Переяслав- Хмельницької районної державної адміністрації  презентувалаВіЬІіо-АRТ — майстерню “Бібліотечний КВІЛТ”.
Наталія Кисляк та Ольга Фартишева, бібліотекарі Пристромської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Гайшинського НВО « ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ», поділились своїми напрацюванннями.
Семінар пройшов на високому рівні. Учасники семінару отримали багато цікавої і корисної інформації. З приємними враженнями і позитивом полинули втілювати ідеї в своїй роботі.

Зустріч школярів з героями України

З метою формування національно-патріотичного виховання та знайомства із справжніми  героями України 20 березня 2019 року школярі Гланишівського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  відвідали Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни в селі Циблі. 

Вихованці   подарували конкурсно-розважальну програму  та власноруч виготовлені для  воїнів АТО сувеніри, які оберігатимуть їхнє життя, зігріватимуть теплом і любов’ю рідного дому.

По закінченню зустрічі учні висловили слова подяки і шани воїнам за їхню мужність, силу волі, витривалість. Герої України також щиро дякували школярам за цікаву зустріч.

Такі зустрічі допоможуть дітям на прикладі воїнів АТО навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, а також зрозуміти, що Україна  єдина,  неподільна і миролюбна держава та відчути гордість за наших захисників Вітчизни.

 

 

Методична студія керівників закладів загальної середньої освіти «Інклюзивне навчання як один із пріоритетних напрямів забезпечення рівного доступу дітей до освіти»

06 березня 2019 року на базі Комунальногозакладу «Переяслав-Хмельницький районний інклюзивно-ресурсний центр» відбулося засідання методичної студії керівників закладів загальної середньої освіти на тему «Інклюзивне навчання як один із пріоритетних напрямів забезпечення рівного доступу дітей до освіти».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу освіти Таміла Дубина, яка й розкрила питання менеджменту інклюзивної освіти та наголосила на його актуальності.
Директор Комунальногозакладу «Переяслав-Хмельницький районний інклюзивно-ресурсний центр» Світлана Шульга презентувала роботу закладу та провела екскурсію-огляд центром.
Учасники отримали кваліфіковану та вичерпну інформацію щодо пріоритетного значення інклюзивного навчання для забезпечення якісної освіти усіх дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами, а також для побудови інклюзивного суспільства. Організація інклюзивного навчання у  закладах освіти забезпечує   урахування індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами на основі застосування особистісно орієнтованих освітніх технологій,  використання сучасного обладнання, здійснення можливості повноправної участі у житті учнівської  громади.
Також учасники методичної студії отримали рекомендації щодо алгоритму розроблення індивідуальної програми розвитку, методів, прийомів командної взаємодії в процесі спільної діяльності.
Надано поради щодо особливостей розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами та забезпечення їх освітніх потреб.
 
 
 
 
 
 
 

Семінар завідувачів закладів дошкільної освіти

22 лютого 2019 року в закладі дошкільної освіти «Калинонька» села Горбані відбувся семінар-практикум завідувачів закладів дошкільної освіти з теми «Мотиваційне управління як складова ефективного функціонування та розвитку закладу дошкільної освіти». Девізом зустрічі стали слова Василя Сухомлинського «Роки дитинства – це перш за все виховання серця. Виховання – це не поєднання заходів і прийомів, а мудре спілкування дорослого з живою душею дитини».

У роботі заходу взяли участь сільський голова Василь Вовчанівський та представник ПП «Євросем» Володимир Савченко.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася виконуюча обов’язки завідувача районного методичного кабінету Олена Петрик, яка окреслила управлінську  компетентність  керівника  як  важливий  чинник результативної  діяльності закладу.

Завідувач ЗДО «Калинонька» Валентина Демченко презентувала досвід роботи щодо мотиваційного управління як складової ефективного функціонування та розвитку закладу дошкільної освіти,   звернула увагу на створенні умов для всебічного розвитку дошкільнят.

Під час практичного блоку семінару присутні переглянули заняття з екологічного виховання «Вітамінки А і В» та  свято-розвагу «Як Зима з Весною зустрічалась», які цікаво та змістовно провела вихователь Світлана Сидоренко.

Підведення підсумків заходу проведено у формі круглого столу «Сучасне освітнє середовище – шлях до розвитку та зона комфорту дитини», який для учасників виявився надихаючим, новаторським, емоційно насиченим і надзвичайно позитивним.